• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Puchar Zatoki Puck 2017

Relacja trenera kl. Optimist Gr. A Karola Jączkowskiego po zakończonych regatach w Pucku:

„Czterodniowe regaty w Pucku zakończyły się na dziesięciu wyścigach w grupie OPP A. Rywalizacja na trasie trwała przez trzy dni, ponieważ drugiego dnia ze względu na zbyt silny wiatr wyścigi zostały odwołane.
Okiem trenera uważam, że to były bardzo trudne lub najtrudniejsze z możliwych regaty dla Naszych zawodników. Przystępując do rywalizacji zawodnicy mieli bardzo duże oczekiwania wobec siebie i końcowych wyników. Oczekiwania pomogły presji, która była widoczna od samego początku. Jeszcze zanim regaty się zaczęły tuż przed startem zdarzyła się wywrotka bez wiatru. Kolejnym sygnałem nerwów na pierwszym starcie były żółte kartki, które mocno utrudniły żeglugę. Następnie cała seria problemów ze startami. Regularne falstarty, wybijały z rytmu zawodników i sprawiały problemy, żeby się w tym odnaleźć. Niecodziennym jest zaczynać wyścig, stojąc prawidłowo na linii, a nad Tobą rzędy łódek z falstartem. Mimo to rywalizacja była kontynuowana.
Dodatkowo warunki wiatrowe były najbardziej uniwersalne dla wszystkich. Słabo – średni wiatr nie był wyzwaniem dla nikogo, czego dowodem były zajęte wysokie miejsca przez młodszych i często lżejszych żeglarzy.
Warunki trudne, ale równe dla wszystkich. Dlatego duże gratulację dla zawodników z czołówki, którzy pokazali wielką klasę. Wyciągamy wnioski i już myślimy już o kolejnych regatach. Oczy mamy skierowane na regaty w Gdyni i tam będziemy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony”.

Regaty: „Puchar KS Zatoki Puck” w klasie Optimist
Termin regat: 3-6 maj 2017
Miejsce: Puck

Wyniki naszych zawodników:
W klasie Optimist Gr. A
7 miejsce Patryk Kosmalski
19 miejsce Agnieszka Pawłowska (4 miejsce w kategorii Kobiet)
22 miejsce Klara Sobczak (5 miejsce w kategorii Kobiet)
23 miejsce Kacper Żywiczka
37 miejsce Laura Szulc (10 miejsce w kategorii Kobiet)
81 miejsce Jan Krawczyk
88 miejsce Marcel Montrymowicz
106 miejsce Wojciech Kikmunter

W klasie Optimist Gr. B
10 miejsce Jeremi Szczukowski
36 miejsce Maciej Ilnicki