Najmłodsi żeglarze uczcili na sportowo Obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji. Ponad 100 żeglarzy rywalizowało na Jeziorze Charzykowskim w Regatach Konstytucyjnych. Warunki pogodowe, jak na majówkę, były bardzo dobre, co pozwoliło na przeprowadzenie 5 wyścigów.

Zawodnicy rywalizowali w 4 klasach.

Najliczniej zawodnicy stanęli na starcie w klasie Optimist Gr. B, gdzie startowało 103 zawodników. W klasyfikacji chłopców zwyciężył Piotr Trela z MKŻ ARKA Gdynia. Drugie miejsce zajął Filip Bil z YKP STAL Gdynia natomiast trzecie miejsce zajął January Szczukowski z ChKŻ Chojnice.
W klasyfikacji dziewcząt na pierwszym miejscu uplasowała się Alicja Dampc z ChKŻ Chojnice przed Olgą Wietek z YK STAL Gdynia i Zuzanną Borucką z JKW Poznań.

17 zawodników rywalizowało z klasie Open Bic. Wśród chłopców wygrał Igor Rudek przed Janem Suchockim i Maxem Bettejewskim – wszyscy z MKŻ ARKA Gdynia. Wśród dziewczyn zwyciężyła Zuzanna Rodzeń. Drugie miejsce zdobyła Maria Suchocka, trzecie Natasza Tarnawska – wszystkie zawodniczki z MKŻ ARKA Gdynia.

W klasie Laser 4,7 rywalizowało 4 zawodników. Zwyciężyła Małgorzata Górnisiewicz z UKŻ Błękitni.

Tylko 2 załogi startowały w klasie L’Equipe. Zdecydowanie wygrali Anna Żynda z Błażejem Bortnowskim z KS AZS AWFiS Gdańsk.

Regaty Konstytucyjne udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Powiatu Chojnickiego i Gminy Chojnice.