Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym? Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne. Uczestnicy „Regat Konstytucyjnych”, poza możliwością sportowej rywalizacji, mieli także okazję zapoznania się z krótką historią Konstytucji 3 Maja.

„Regaty Konstytucyjne” odbyły się w dniach 30.04-01.05.2016 na Jeziorze Charzykowskim. Na starcie stanęli zawodnicy w klasach Optimist Gr. B oraz 420. Najbardziej zacięta rywalizacja była wśród najmłodszych Optimistów, których do regat zgłosiło się aż 88. Całe podium zajęli zawodnicy MKŻ ARKA Gdynia. Zwyciężyła Janina Dmochowska przed Pawłem Trellą i Mateuszem Narlochem. W klasyfikacji dziewcząt także zwyciężyła Janina Dmochowska. Drugie miejsce zajęła Hanna Wiszniowska z JKW Poznań, a trzecie miejsce zajęła zawodniczka MKŻ ARKA Gdynia Zuzanna Rodzeń.

Nie dopisała frekwencja w klasie 420, gdzie zgłosiły się tylko dwie załogi z SEJK POGOŃ Szczecin. Wygrała załoga w składzie Tomasz Śledź i Jakub Ostrowski.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku.

Regaty udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Powiatu Chojnickiego i Gminy Chojnice.