4 medale w klasie 420 dla Chojnickiego Klubu Żeglarskiego podczas Mistrzostw Polski klas nieolimpijskich. 2 złote zdobyli Patryk Kosmalski CHKŻ z Tomaszem Lewandowskim OKŻ. 2 srebrne medale zdobyły Agnieszka Pawłowska CHKŻ z Dominiką Ołowiak OKŻ.

 

Relacja Patryka:

Mistrzostwa Polski Gorki Zachodnie 2020. Po raz trzeci z rzędu wywalczyliśmy złoty medal mistrzostw Polski i potwierdziliśmy naszą dobrą formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy i Świata w San Remo we Włoszech. Warunki wiatrowe nie były naszymi wymarzonymi, mały wiatr i duża fala, ale nie przeszkodziło nam to w plasowaniu się wysoko w każdym wyścigu. Skończyliśmy regaty na pierwszym miejscu w kategorii mężczyzn i juniorów.

 

Relacja Agnieszki:

Pomimo że kolor medalu na tegorocznych mistrzostwach był dla nas spodziewanym wynikiem, regaty zaskoczyły nas pod wieloma względami. Byłyśmy rozpostarte pomiędzy próbą zaatakowania pierwszego miejsca a obroną aktualnie zajmowanego przed naszymi młodszymi rywalkami. Małe różnice punktowe zarówno z jednej jak i z drugiej strony a przy okazji zmienny wiatr zdecydowanie nie ułatwiały podejmowania decyzji. Oprócz tego istniało ryzyko falstartu, ponieważ czarna flaga wisiała na statku komisji dużo częściej niż zwykle. Niemniej jednak po każdym gorszym wyścigu przychodził lepszy, a wicemistrzynie Polski w klasie 420 to tytuł z którego jesteśmy zadowolone.

fot: Dariusz Montrymowicz