Za nami druga część eliminacji do reprezentacji PZŻ na Mistrzostwa Świata juniorów w klasie 29er  w El Balis. W kategorii U 17 eliminacje wygrała załoga CHKŻ Chojnice August Sobczak i Krzysztof Królik.

Pierwszym etapem kwalifikacji był Puchar PZŻ w Krynicy Morskiej  w dniach 27-29.05.2022.  Pierwszego dnia z powodu zbyt silnego wiatru na Zalewie Wiślanym biegi nie odbyły się. Drugiego dnia przy silnym wietrze  nasi zawodnicy ,żeglowali w czołówce plasując się po 4 wyścigach  na 3 pozycji w generalce .Niestety jeden falstart oraz przegrany protest spowodowały spadek na 10 pozycję. Ostatniego dnia regaty nie odbyły się z powodu słabego wiatru. To uniemożliwiło poprawę wyniku. Ostatecznie chłopcy zakończyli zmagania w Krynicy na 10 miejscu w generalce oraz na 3 miejscu w kategorii m U17.

Z tym dorobkiem wystartowali w  drugiej części eliminacji ,które odbyły się w dniach 04-05.06.2022 w Szczecinie . W warunkach średniego wiatru 11-16 węzłów  nasi zawodnicy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej,  drugie miejsce zajęli   Katarzyną Wajdowską  i Leon Sapijaszko z Golden Boats Academy  Warszawa trzecie miejsce Pola Dzik Maja Woźnicka YKP Gdynia/ Golden Boats Academy  Warszawa.

Ten wynik pozwolił załodze CHKŻ Chojnice na zwycięstwo w eliminacjach w kategorii U17 gratulujemy.