Sukces na regatach eliminacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w żeglarstwie.

W dniach 21 – 24 czerwca na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się eliminacje do OOM które zostały rozegrane przy zmiennych warunkach wietrznych i kontrowersyjnych decyzjach sędziowskich. Odbyło się pięć wyścigów, gdzie po drugim dniu nastąpił podział na złotą i srebrną grupę . Do złotej grupy dostało się aż 12 zawodników CHKŻ a do srebrnej dwóch.

W tych regatach nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze, patrząc na podział osobny na dziewczęta
i chłopcy gdyby to były Mistrzostwa Polski to zdobylibyśmy trzy medale, ale do tego jeszcze czeka nas długa droga. Trzeba podkreślić, że gdyby nie pech kliku zawodników to można było by wypełnić całe podium w chłopcach, natomiast reszta mogłaby uplasować się w pierwszej dziesiątce. Mamy nadzieję, że to zmotywuje zawodników do dalszej pracy i na Mistrzostwach pokażą, że stać ich na dobry wynik sportowy.

Regaty wygrał w kategorii chłopców Damian Kosmalski, reprezentant na Mistrzostwa Świat na Dominikanie (Nivea Team Poland ), a na drugim miejscu, wielka niespodzianka tych regat, uplasował się  Mikołaj Bartkowski, natomiast szóste miejsce przypadło (pechowiec) Marcinowi Urbańskiemu
(Nivea Team Poland) aktualny Mistrz Polaki. Ale pechowiec w dobrym znaczeniu, ponieważ lepiej teraz niż na mistrzostwach. W kategorii dziewcząt na trzecim miejscu na podium znalazła się Karolina Knapik.

W klasyfikacji ogólna startowało 135 zawodników. Miejsca pozostałych zawodników:

Mateusz Ciechacki m. 10

Kacper Mazurek  m. 21

Bartosz Wałczyk m. 24

Szymon Bartkowski m. 26

Michał Pilarczyk m. 34

Sebastian Mazurek m. 40

Natalia Kazykalewicz m. 23 (kat. dziewcząt)

Jakub Domagała m. 42

Hanna Romanowska m. 34 (kat. dziewcząt)

Jakub Lipiński m. 61

Na OOM kwalifikacje uzyskało już 9 zawodników, natomiast reszta powinna dostać się do Mistrzostw Polski pod koniec lipca.

Należy podkreślić, że niedawno zawodnicy klasy Laser 4,7 w Zegrzu i Trzebieży dostali się do OOM. Magda Kwaśna zajęła pierwsze miejsce na podium w Trzebieży , Wojtek Lipke trzecie, a Marcin Pilarczyk w Zegrzu zajął piąte miejsce. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbędzie się w Pucku na koniec lipca. A później zawodnicy ChKŻ wyjeżdżają na Mistrzostwa Europy do Austrii, ponieważ zdobyli kwalifikacje do Reprezentacji Polski. Czyli w dwóch klasach regatowych jest już zakwalifikowanych 12 zawodników klubu na OOM.

30 czerwca wyjeżdżają na zgrupowanie do Pucka, które będzie połączone z reprezentacją klubu  na Mistrzostwa Świata, a po obozie odbędzie się start kontrolny na Regatach Pucharu Polski w Gdyni.