Polski Związek Żeglarski zakończył właśnie swoją flagową imprezę, jaką był Puchar PZŻ. Podczas czterech dni regat (9-12 maja) zawodnicy rywalizowali w 17 klasach regatowych. Na Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej zameldowali się wszyscy najlepsi żeglarze w kraju. Nie zabrakło także zawodników Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, którzy rywalizowali w 3 klasach: Laser Radial, Laser 4.7 oraz 420.

Magda Kwaśna wygrywa Puchar PZŻ w klasie Laser Radial Kobiet. Był to ostatni etap przygotowań do ME seniorów w klasie Laser Radial.
Oliwia Laskowska i Agata Kalinowska zajmują odpowiednio 5 i 6 miejsce na w klasie Laser Radial, zdobywając tym samym kwalifikacje na Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbędą się w Grecji na koniec czerwca.

Pozostali zawodnicy w klasie Laser Radial zajęli następujące miejsca:
X miejsce Mateusz Grzempa U 19
XI miejsce Kacper Żywiczka w U 17

W klasie Laser 4.7 nasi zawodnicy także zdobyli bardzo dobre miejsca, które cieszą tym bardziej, że był to ostatni etap przygotowań do Mistrzostw Europy w Laserze 4.7.
Większość naszych zawodników uplasowała się w czołówce regat zajmując następujące miejsca:
I miejsce Maciej Panaś – kat. Junior Młodszy
II miejsce Jan Krawczyk – kat. Junior Młodszy
II miejsce Klara Sobczak – kat. Juniorka Młodsza
V miejsce Laura Szulc – kat. Juniorka Młodsza
XIX miejsce Maciej Ilnicki – kat. Junior Młodszy
XXIII miejsce Mateusz Balicki – kat. Junior Młodszy

Nasze załogi w klasie 420 w składzie Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski oraz Dominika Ołowiak (YKP Gdynia) i Agnieszka Pawłowska pokazały, że ciągle są na fali. Patryk z Tomkiem zdobyli 1 miejsce – na 10 rozegranych wyścigów, w 5 przypłynęli na metę jako pierwsi. Agnieszka z Dominiką zakończyły regaty na 5 miejscu w kat. Kobiet (11 ogółem).

Foto: Profil Fb Laser ChKŻ Chojnice