• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Wyniki LOTOS NORD CUP

W dniach od 24 czerwca do 12 lipca 2020 w Górkach Zachodnich odbywały się regaty LOTOS NORD CUP. Rywalizowali w nich zawodnicy w wielu klasach regatowych, w tym także Laser Radial oraz Finn, gdzie rywalizowali nasi zawodnicy.

Najwyższą klasę pokazała Magda Kwaśna, która zdecydowanie wygrała rywalizację w klasie Laser Radial, wyprzedzając swoją najgroźniejszą rywalkę Agatę Barwińską z MOS SSW Iława o 3 pkt. Magda na 6 rozegranych wyścigów wygrała dwa, a w trzech skończyła na drugim miejscu. Najgorszy rezultat (5 miejsce) został odrzucony.

Nasi pozostali zawodnicy zakończyli regaty na następujących miejscach w klasie Laser Radial:
20 m. Maciej Panaś – 6 m. U17 M, 14 m. U19 M, 14 m. Open M.
26 m. Laura Szulc – 3 m. U17 K, 5 m. U19 K, 8 m. Open K

W klasie Finn startował nasz jedyny reprezentant Oskar Adamiak, który zajął 5 miejsce – 2 miejsce w klasyfikacji Junior.

Bezkonkurencyjni w klasie 420 byli Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski (OKŻ Olsztyn), którzy pozostawili resztę załóg daleko w tyle i z przewagą aż 20 punktów wygrali całą rywalizację. Zwyciężyli także w klasyfikacji Mężczyzn. Druga nasza załoga w składzie Agnieszka Pawłowska i Dominika Ołowiak (OKŻ Olsztyn) zajęła 7 miejsce ogółem oraz 2 miejsce w klasyfikacji Kobiet.

Foto. materiały organizatora