• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Zakończyliśmy regaty Energa Sailing Cup w Dziwnowie

Podsumowanie regat Energa Sailing Cup – Puchar Dziwnowa 3-5.06.2016 r.

Zakończyły się trzecie eliminacje z cyklu imprez Energa Sailing Cup, będące jednocześnie ostatnią eliminacją krajową do mistrzostw świata i Europy dla zawodników klasy Optimist. Stawka była niezwykle wysoka a rywalizacja zacięta aż do ostatniego wyścigu. Wody Bałtyku na terenie Pomorza Zachodniego, u wybrzeży Dziwnowa, po raz kolejny okazały się bardzo dobrym akwenem do żeglowania. W regatach wzięło udział 138 zawodniczek i zawodników z czterech krajów: Polski, Czech, Białorusi oraz Irlandii. Tradycyjna Polska gościnność panowała wszędzie, z wyjątkiem mety wyścigów, na której prym wiedli nasi reprezentanci.

Regaty zakończyły się, trofea oraz nominacje do reprezentacji Polski zostały przydzielone według zasług. W klasyfikacji generalnej regat zostało wyróżnionych i nagrodzonych 10. najlepszych uczestników regat, ponadto 6. najlepiej żeglujących dziewcząt.  Organizatorzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły, z zamówieniem dobrej pogody i zapewnieniem „żeglarskich warunków” włącznie.
Początkowo liderem rywalizacji był Sławomir Kapałka z YKP Gdynia, jednak to Patryk Kosmalski z CHKŻ Chojnice okazał się ich „czarnym koniem”, wychodząc ostatecznie na prowadzenie regat. Całe zawody to wyśmienita dyspozycja Patryka, który udowadnia, że ciężka i mądra praca prowadzi go systematycznie do przodu.  Z taką dyspozycją kibice mogą ostrzyć pazurki na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Portugalii, bo udowadnia  świetną dyspozycję i ma aspiracje, aby dołączyć do światowej czołówki.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Grzempa, utrzymujący się blisko podium przez całe zawody, udowadniając że należy do najlepszych w Polsce. Zakończył regaty z nominacją na Mistrzostwa Europy i będziemy śledzić jego poczynania z nadzieją na najlepsze miejsca.

Już po raz kolejny wzorowa postawa Laury Szulc daje Nam sporo radości. W trudnych warunkach morskich zaprezentowała waleczną postawę żeglując bardzo systematycznie i zajmując bardzo dobre i równe miejsca. Ostatecznie stanęła na trzecim stopniu podium wśród dziewcząt, na którym czuje się  i wygląda odpowiednio.

Dobre wyścigi i przebłyski zaliczyli Jasiu z Kacprem, które pokazują, że również mogą żeglować i walczyć o dobre miejsca. Start w tych zawodach jest kolejnym krokiem do przodu i  zaliczką doświadczenia na kolejne zawody z cyklu Energa Sailing, które odbędą się w Giżycku.

Trzymajcie kciuki za Naszych, bo idziemy w dobrą stronę!!

Karol Jączkowski