W dniach 13-17 września odbyły się w Górkach Zachodnich Mistrzostwa Polski klas olimpijskich w kategoriach seniorów i młodzieżowców . Nasz klub reprezentowała  aktualna Mistrzyni  Świata w klasie 470  Irmina Mrozek Gliszczynska oraz brązowa medalistka młodzieżowych Mistrzostw Świata w klasie Laser Radial Magdalena Kwaśna. Oprócz dwóch liderek z tego roku klub reprezentowali : Oliwia Laskowska ( Laser Radial ) , Oskar Adamiak ( Finn ), Jakub Domagała ( Laser Radial) , Mieszko Niewiarowski ( Laser Radial ). Regaty odbywały się przez cztery dni zakończone wyścigiem medalowych w takiej samej formule jak na Igrzyskach Olimpijskich . Pierwsze dwa dni to bardzo silny wiat dochodzący do 30 węzłów , a kolejne to słaby bardzo nieprzewidywalny wiatr o sile do 6 węzłów . Odbyło się osiem wyścigów eliminacyjnych i ostatni medalowy w który startowało 10 najlepszych zawodników.

W wyścigu finałowym nasz klub reprezentowali:

Irmina Mrozek Gliszczynska – klas 470 ( I miejsce kwalifikacji ) ,
Magda Kwaśna – klasa Laser Radial  ( II miejsce kwalifikacji )
Oliwia Laskowska – klas Laser Radial ( IX miejsce kwalifikacji i najmłodsza uczestniczka )
Oskar Adamiak – klasa Finn ( X miejsce kwalifikacji i najmłodszy uczestnik )

Po wyścigach finałowych wyniki końcowe były bardzo zadawalające :

• Irmina Mrozek Gliszczynska – złoty medal w klasie 470 Seniorek
  • Magdalena Kwaśna – złoty medal w kategorii Młodzieżowej i srebrny medal Seniorek w klasie Laser Radial ,
  • Oliwia Laskowska – VI miejsce w kategorii Młodzieżowej i VIII miejsce w kategorii Seniorek w klasie Laser Radial  ,
  • Oskar Adamiak – V miejsce w kategorii Młodzieżowców  i X miejsce w kategorii Seniorów

Oprócz tego odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w których 16 miejsce zajął Jakub Domagał i 21 Mieszko Niewiarowski w klasie Laser Radial .
Zawodnicy zdobyli dla miasta i klubu 61 punktów w klasyfikacji Ministerstwa Sportu .

W dniach 15-17 września 2017 roku w Dziwnowie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist . W regatach wystartowało 301 zawodników z 9 państw w tym cała czołówka krajowa oraz bardzo silne ekipy  z Danii, Szwecji i Niemiec.
W regatach zwyciężył Malthe Ebdrup z Danii. Najlepszy z Polaków na 7 miejscu uplasował się Rafał Pogorzelski z Olsztyna /od roku trenuje w grupie Karola Jączkowskiego/.
Na miejscu 8 open sklasyfikowana została Klara Sobczak z CHKŻ /najlepsza z Polek/.