W dniach 13-17 lipiec 2021 r. na wodach Zatoki Gdańskiej, odbyły się Mistrzostwa Polski w sprintach w klasie L’Equipe. Pierwsze miejsce oraz tytuł Mistrzów Polski zdobyła załoga ChKŻ Chojnice w składzie Franek Kosecki oraz Tadeusz Wiatrowski. Wygrali cztery wyścigi na rozegranych siedem. Regaty rozegrane zostały w słabym wietrze.

W regatach startowały trzy załogi z naszego klubu oraz mieszana załoga LKS/ChKŻ. Miejsce szóste zajęła załoga (najmłodsza ze startujących) Igor Pawłowski oraz Maurycy Odejewski, na 10 pozycji zakończyła rywalizację załoga mieszana Mateusz Grabowski (LKS Charzykowy) oraz Jan Kubiak. Właściwie w każdym wyścigu nasze załogi kończyły rywalizację w ścisłej czołówce. Trenerem wszystkich załóg jest Dariusz Kosecki.

Tekst i foto: Dariusz Kosecki