• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Zuzia znowu z medalem !!

Zuzanna Rybicka, zawodniczka ChKŻ Chojnice, startująca w kategorii DN-Junior, jako pierwsza kobieta na świecie stanęła na podium w kategorii DN Junior w klasyfikacji „open” zajmując trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata DN. W kategorii kobiet zdobyła złoty medal.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 19-21 luty 2013 w litewskiej miejscowości Nida. Przy silnym wietrze od 7 do 11 m/s oraz bardzo trudnym i wymagającym torze z grubą 6-15 cm warstwą zmrożonego śniegu udało się rozegrać 4 wyscigi DN-Junior i 3 wyścigi Ice-Optimist. Ściganie utrudniały liczne zaspy. Podczas wyścigów doszło do wielu wywrotek i awarii sprzętu, całe szczęście obyło się bez poważniejszych kontuzji.

Pełne wyniki można znaleźć na stronie:

http://www.icejunior.eu/files/results/pdf1361453787199_222.pdf

W dniach 2-3 marca 2013 roku na Zalewie Zegrzyńskim rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Kobiet w bojerowej klasie DN.

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w nietypowych i ciężkich warunkach lodowych. Wynikały one z tego, iż piątkowy trening odbył się na miękkim lodzie przykrytym 2cm breją śniegową, w efekcie, gdy złapał przymrozek sobotnia rywalizacja rozgrywana była już na twardym, ale bardzo nierównym lodzie z licznymi przymarzniętymi bruzdami po wcześniejszym treningu. 

Przy wietrze wiejącym z prędkością 5-7 m/s rozegrano pięć wyścigów w obydwu kategoriach. W niedzielę, ze względu na bardzo silny wiatr oraz niebezpieczny akwen żeglugi wyścigi zostały odwołane.

Należy zaznaczyć, iż Mistrzostwa Polski DN Kobiet zostały reaktywowane po wielu latach i mają od tego sezonu na stałe zagościć w kalendarzu Polskiej Floty DN. Zgłosiły się do nich cztery zawodniczki. Zwyciężyła Zuzanna Rybicka z ChKŻ Chojnice potwierdzając tym samym swoją wyśmienitą formę z niedawnych Mistrzostw Świata Juniorów. Drugie miejsce wywalczyła Sara Piasecka reprezentująca Bazę Mrągowo a trzecie Wiktoria Walter z klubu Wiking Toruń.