• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

76. Błękitna Wstęga J. Charzykowskiego 2013 – WYNIKI

W dniu 21 września 2013 r. odbyła się 76-ta edycja regat o „Błękitną Wstęgę J. Charzykowskiego”. Uczestniczyć w nich mógł każdy, zarówno turyści, jak i regatowcy. Warunki wietrzne były bardzo dobre i w regatach startowało 258 uczestników na 109 jachtach.
Poniżej wyniki w poszczególnych klasach:

 

 

Optimist DZIEWCZĘTA
1. Stacherska Aniela – UKS KET Charzykowy
2. Mindak Barbara – LKS Charzykowy
3. Pawłowska Agnieszka – LKS Charzykowy
4. Mindak Aleksandra – LKS Charzykowy
5. Szulc Laura – LKS Charzykowy

Optimist CHŁOPCY
1. Grzempa Mateusz – ChKŻ Chojnice
2. Żywiczka Kacper – ChKŻ Chojnice
3. Ilnicki Maciej – ChKŻ Chojnice
4. Kowalski Piotr – ChKŻ Chojnice
5. Krawczyk Jan – ChKŻ Chojnice
6. Kikmuter Wojciech – UKS KET Charzykowy
7. Zabłotny Jakub – UKS KET Charzykowy
8. Kowalski Filip – ChKŻ Chojnice

Laser 4.7
1. Pilarczyk Marcin – ChKŻ Chojnice
2. Domagała Jakub – ChKŻ Chojnice
3. Pilarczyk Michał – ChKŻ Chojnice

420
1. Papka Sandra i Gmura Sebastian – LKS Charzykowy
2. Sikora Szymon i Kubiś Tomasz – LKS Charzykowy
3. Ilnicki Jerzy i Szudrowicz Janusz – ChKŻ Chojnice
4. Lewandowska Agata i Smolicha Natalia – ChKŻ Chojnice

Finn
1. Wełniński Adam – LKS Charzykowy
2. Emmerling Tomasz – Yacht Klub Człuchów
3. Knajdek Maciej – Yacht Klub Człuchów

Omega turystyczna
1. Rybka Grzegorz – Yacht Klub Człuchów
Rybka Andrzej
Stasiorowski Szymon
2. Okuniewski Przemysław – UKS WIKING Kamienica Królewska
Damps Dariusz
Damps Artur
3. Trzyński Stanisław – NZ
Jeziorski Waldemar
Trzyński Michał
Walenczak Magdalena
4. Biały Szymon – HOF Funka
Semrau Marek
5. Wełniński Rafał – ChKŻ Chojnice
Żywiczka Karol
6. Semrau Andrzej – HOF Funka
Kozłowski Przemysław
Murawski Dawid
Wierzbanowska Paulina
7. Gębka Bartłomiej – NZ
Stocka Joanna
Kurant Zuzanna
Weyna Adam

Orion
1. Jażdżewski Edward – ChKŻ Chojnice
Jażdżewska Joanna
Neja Jerzy
2. Malicki Jan – LKS Charzykowy
Kosidowski Janusz
3. Zabłotny Andrzej – ChKŻ Chojnice
Zabłotna Agnieszka
4. Domozych Jarosław – ChKŻ Chojnice
Domozych Dominik
Schmidt Dariusz
Schmidt Szymon
5. Szpuła Marek – ChKŻ Chojnice
Szpuła Krystyna
Gliszczyński Ryszard
6. Jączkowski Kamil – ChKŻ Chojnice
Jeszka Joanna
Łangowska Daria
Michalak Daniel
7. Baranowski Robert – NZ
Gruszka Jerzy
Gruszka Gerard
8. Pelowski Paweł – LKS Charzykowy
Pałubicki Jacek
9. Kowalski Artur – ChKŻ Chojnice
Szudrowicz Maciej
Kłos Seweryn
10. Staszewski Piotr – NZ
Brunka Wojciech
Żebrowski Filip
Mrózek Gliszczynski Jan
Janikowski Karol
11. Czupa Zygfryd – LKS Charzykowy
Czupa Krystyna

Venus
1. Pieprz Damian – NZ
Kontek Andrzej
2. Kamiński Ryszard – ChKŻ Chojnice
Kamiński Maciej
3. Schulz Małgorzata – NZ
Schulz Jan
Schulz Piotr
4. Krzywdziński Andrzej – ChKŻ Chojnice
Krzywdziński Jarosław
Pietrzak Wojciech
5. Boryczko Mirosław – ChKŻ Chojnice
Boryczko Adam
Boryczko Zbigniew

600 (łodzie do 6 mb)
1. Majorczyk Mariusz – ChKŻ Chojnice
Majorczyk Dagmara
Majorczyk Przemysław
2. Jutrzenka Roman – NZ
Malicki Piotr
3. Zylc Robert – ChKŻ Chojnice
Zylc Marcin
Zylc Oskar
4. Zblewski Sebastian – NZ
Lorek Mateusz
Zakaszewski Wojciech
5. Turzyński Przemysław – ChKŻ Chojnice
Miszewski Patryk
Spitzka Tadeusz
Michalski Mariusz
6. Mrózek Gliszczynska Irmina – ChKŻ Chojnice
Mrózek Gliszczynska Judyta
Gradecka Ilona
Ornowska Anna
Rulewicz Ewa
Rychter Paulina
DNF Klauzo Jan – ChKŻ Chojnice
Singer Małgorzata
Dłużewski Tomasz

750 (łodzie do 7,5 mb)
1. Matysiak Dawid – LKS Charzykowy
Stanisławski Jakub
2. Jagodziński Krzysztof – ChKŻ Chojnice
Jagodziński Tomasz
Uske Jerzy
3. Szpera Andrzej – LKS Charzykowy
Szpera Natalia
Polanowski Michał
4. Szałek Włodzimierz – NZ
Szałek Michał
Neuman Janusz
5. Dalmer Krzysztof – ChKŻ Chojnice
Dalmer Inga
Dahlke Mieczysław
6. Rybarczyk Maciej – ChKŻ Chojnice
Rybarczyk Mirosław
Danielski Michał
7. Osowski Andrzej – ChKŻ Chojnice
Cysewski Paweł
Cysewski Kazimierz
8. Sząszor Luiza – LKS Charzykowy
Sząszor Grzegorz
9. Abendrot Edward – ChKŻ Chojnice
Polaszek Piotr
Szypryt Maciej
Szypryt Kacper
10. Trzebiatowski Andrzej – LKS Charzykowy
Ginter Tadeusz
Ginter Franciszek
Trzebiatowski Zbigniew
11. Jeżyk Mariusz – NZ
Jeżyk Przemysław
12. Myszka Wojciech – ChKŻ Chojnice
Myszka Waldemar
Pietrucki Dawid
13. Szymaszkiewicz Ryszard – NZ (wystartował nie w swojej grupie)
Wyrębowski Mirosław
Gałuza Natalia
DNF Lunitz Bogusław – LKS Charzykowy
Lunitz Eugenia
Grajek Roman
Wieczorek Waldemar

+750 (łodzie powyżej 7,5 mb)
1. Żarnowski Maciej – ChKŻ Chojnice
Sutowski Krzysztof
Starszak Sławomir
Zwolak Kamil
2. Jasnowski Dariusz – ChKŻ Chojnice
Weilandt Edmund
Prądzyński Jarosław
Brunka Jacek
Kosmalewicz Bartosz
3. Jasiński Paweł – LKS Charzykowy
Żychliński Jacek
4. Bocian Bartłomiej – ChKŻ Chojnice
Rogulski Zbigniew
Gregorczyk Leszek
Rogulska Aneta
5. Lahn Piotr – ChKŻ Chojnice
Gańcza Dariusz
Konkolewski Tomasz
6. Moczadło Arkadiusz – NZ
Belzerowski Maciej
Królikowski Marcin
Stajner Jesika
7. Fryca Leszek – NZ
Borkowski Jerzy
Stosio Zbigniew
Stosio Jolanta

Micro
1. Jażdżejewski Aleksander – NZ
Jażdżejewski Andrzej
2. Belzerowski Jan – LKS Charzykowy
Staszewski Michał
Szczepański Kacper
3. Kukulski Piotr – NZ
Domozych Jacek
Szulc Piotr

Sasanka
1. Januszewski Janusz – LKS Charzykowy
Tryba Stanisław
2. Sobczak Zbigniew – ChKŻ Chojnice
Sobczak Maciej
Trąbała Zenon
Trąbała Szymon
3. Kamiński Piotr – NZ
Bloch Weronika
Banach Jagoda
Knopik Karol
Knopik Artur
4. Guse Daria
Guse Wojciech

Nash
1. Kerplik Andrzej – ChKŻ Chojnice
Aubrecht Andrzej

Wolna otwartopokładowa
1. Sawko Stanisław – UKS WIKING Kamienica Królewska
Sa
wko Wioletta
Tarasiuk Agata
2. Bernaciak Damian – NZ (FD)
Szczukowski Paweł
3. Gwizdała Sebastian – NZ (Laser Standard)
4. Gzubicka Anna – LKS Charzykowy (L’Equipe)
Mesjasz Alicja
5. Szulc Marcin – LKS Charzykowy (C-55)
Lewandowski Tomasz
6. Nowak Sebastian – LKS Charzykowy (Pirat)
Mruk Małgorzata
7. Żukowski Janusz – NZ (Puck)
Żmija Dariusz
Kwiatoń Krzysztof
8. Kołodziejczyk Roman – NZ
Foretek Sławomir

Deska z żaglem
1. Koperski Marek – NZ

DZ
1. Dalecki Mateusz – HOW Funka
Pałubicki Artur
Czyżewski Cezary
Pozorski Adrian
Pozorski Bartosz
Kowalska Klaudia
Sawicka Weronika
Dalecki Roman
Pozorska Katarzyna

Kajaki K-1
1. Redzimski Grzegorz
2. Gietka Daniel
3. Rutkowski Piotr
4. Matulewicz Waldemar
5. Kiedrowicz Piotr
6. Biesek Tomasz

Kajaki KT-1
1. Kiedrowska Patrycja
2. Topolewska Wiktoria
3. Gwiździel Paulina
4. Artur
5. Petryna Kacper
6. Dawid
7. Petryna Małgorzata

Kajaki KT-2
1. Topolewski Tomasz i Kiedrowicz Magdalena
2. Kasprzak Miłosz i Kasprzak Małgorzata
3. Niemczyk Bartek i Myszka Michał
4. Petryna Kajetan i Petryna Sławomir

Najszybszy jacht
Krajewski Seweryn i Krajewski Jakub z LKS Charzykowy – Katamaran
Trasa Małe Swornegacie – Charzykowy: 30 min.

Najszybszy jacht 1-kadłubowy
Wynik zweryfikowany jako ex aequo w związku z nieodnotowaniem czasu mety załogi jachtu TRYM – sternik Dawid Matysiak
1) Matysiak Dawid, Stanisławski Jakub z LKS Charzykowy
1) Sawko Stanisław, Sawko Wioletta, Tarasiuk Agata z UKS WIKING Kamienica Królewska

DNF – nie ukończył wyścigu
NZ – uczestnik niezrzeszony w żadnym klubie żeglarskim

Komisja sędziowska rozpatrzyła dwa protesty, które zostały odrzucone (uzasadnienie do wglądu u organizatora regat).

Organizator dziękuje Irminie Gliszczyńskiej, komisji technicznej, ratownikom WOPR, policji oraz pogotowiu ratunkowemu za sprawną akcję ratunkową udzieloną jednemu z uczestników regat.

Sekretarz Regat                   Sędzia Główny
Januszewska Teresa               Kunza Stanisław