Miniony weekend zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego mogą zaliczyć do bardzo udanych a to za sprawą zdobytych medali Mistrzostw Polski klas olimpijskich. Regaty odbyły się w dniach 19-22.09.2013 r. w Gdańsku Górkach Zachodnich. Nasi zawodnicy rywalizowali w klasie 470 oraz Laser Radial.

Przy bardzo dobrych warunkach wietrznych, przynależność do krajowej czołówki w klasie 470 potwierdziła Ewa Szczęsna, która razem z Jagodą Reszką zdobyła 2 medale Mistrzostw Polski: złoty medal w klasyfikacji kobiet młodzieżowców oraz srebrny w klasyfikacji kobiet.

Nasza męska załoga w składzie Filip Florek i Dominik Janowczyk może pochwalić się aż dwoma medalami Mistrzostw Polski w klasie 470: złoty medal w klasyfikacji młodzieżowej oraz srebrny medal w klasyfikacji mężczyzn.

Nasza druga męska załoga, w skład której wchodzi Artur Baranowski z ChKŻ oraz Karol Jączkowski – kiedyś ChKŻ Chojnice a obecnie MKŻ Marina Łeba, może poszczycić się zdobyciem złotego medalu w klasie 470 w klasyfikacji mężczyzn.

Bardzo dobre miejsce zajęła nasza ostatnia zawodniczka, startująca w klasie 470, Zuzanna Rybicka, która pływając razem z Marceliną Śliwińską z YKP Gdynia, zajęła 5 miejsce w klasyfikacji młodzieżowej kobiet.

W klasie Laser Radial mieliśmy 2 zawodniczki. Najbliżej medalu była Magdalena Kwaśna, której do brązowego medalu zabrakły tylko 2 pkt, zajmując ostatecznie 4 miejsce w klasyfikacji młodzieżowej. Jej klubowa koleżanka Hanna Romanowska zajęła 15 miejsce w klasyfikacji młodzieżowej.

Należy także wspomnieć o bardzo dobrych startach naszych byłych już zawodników. W klasie Laser Standard poza zasięgiem był Kacper Ziemiński (obecnie SEJK POGOŃ Szczecin), który wygrał 9 na 10 wyścigów i zdecydowanie zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski.
W klasie Finn srebrny medal w klasyfikacji młodzieżowej wywalczył Mikołaj Lahn (obecnie UKS FIR Warszawa), a Miłosz Wojewski (obecnie SEJK POGOŃ Szczecin) zajął 3 miejsce w klasyfikacji open.
W klasie 470 Michał Skrzypkiewicz (obecnie KS SPÓJNIA Warszawa) razem z Mateuszem Jatczakiem zajęli 6 miejsce w klasyfikacji młodzieżowej.