W dniach 14-15.07.2018 rozegrane zostały drużynowe regaty dla najmłodszych żeglarzy – Chojnice Team Cup. Są to jedne z nielicznych w Polsce regat drużynowych w klasie Optimist, które są znakomitą okazją to podszlifowania taktyki i umiejętności przed Drużynowymi Mistrzostwami Polski.

Tegoroczna edycja przyciągnęła nad Jezioro Charzykowskie rekordową ilość zespołów – aż 18 drużyn z całego kraju rywalizowało w formule „każdy z każdym”. Poza drużynami klubowymi rywalizowały także 2 zespoły złożone z reprezentantów Polski na Mistrzostwa Świata w klasie Optimist oraz reprezentanci Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy w klasie Optimist.

Zdjęcie użytkownika Chojnicki Klub Żeglarski.

Podczas dwóch dni regat warunki wietrzne były bardzo dobre, co pozwoliło na sprawne rozegranie wszystkich zaplanowanych flightów. Po pierwszym dniu drużyny zostały podzielona na dwie grupy: złotą i srebrną. Po niezwykle zaciętych wyścigach pierwsze miejsce, na remisie i z taką samą ilością zwycięstw, zajęła drużyna ChKŻ 1 (w składzie Antoni Lipiński, Rafał Pogorzelski, Jeremi Szczukowski, Jacek Kalinowski) przed Reprezentacją na Mistrzostwa Świata (w składzie Gracjan Gnech, Jan Witkowiak, Mateusz Gwóźdź, Ignacy Oźminkowski, Ludwik Grzelak). Decydujący był bezpośredni pojedynek pomiędzy tymi zespołami, gdzie lepsi byli zawodnicy z Chojnic. Na najniższym stopniu na podium uplasowała się drużyna YKP Gdynia 2 (w składzie Oskar Ponto, Szczepan Damasiewicz, Dominika Ołowiak, Tymoteusz Wysocki).

Dokładne wyniki dostępne na naszej stronie.

Regaty Chojnice Team Cup zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Chojnicach, Powiat Chojnicki i Gminę Chojnice.