Na zakończonych właśnie w Gdyni Mistrzostwach Świata kl. Laser 4,7 (09-17.07.2018 r.) pojawili się najlepsi zawodnicy na świecie w tej klasie. Na tej najważniejszej imprezie zaprezentowali się także zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego.

Dwie nasze reprezentantki – Klara Sobczak oraz Laura Szulc zakwalifikowały się do złotej grupy w klasyfikacji dziewcząt, gdzie rywalizowała światowa czołówka zawodniczek. W tak doborowym towarzystwie nasze dziewczyny spisały się dobrze. Pokazały, że są „na fali” i pomimo różnicy wiekowej potrafią nawiązać walkę ze starszymi koleżankami. W ostatecznej klasyfikacji Klara Sobczak zajęła 52 miejsce i 22 miejsce w klasyfikacji U16. Laura Szulc zakończyła regaty na 66 miejscu i 26 miejscu w klasyfikacji U16.

Mistrzynią świata została Włoszka Chiara Benini Floriani. Łącznie startowało 155 zawodniczek.

W klasie Laser 4,7 chłopców nasz Klub reprezentował tylko Mateusz Grzempa. Pomimo zaciętej walki nie udało mu się zakwalifikować do złotej grupy. W srebrnej grupie zajął 37 miejsce. Mistrzem świata został Daniel Hung z Singapuru. Łącznie rywalizowało aż 206 zawodników.