W miniony weekend (04-05.08.2012 r.) na Jeziorze Charzykowskim odbyły się regaty „Chojnicki Złoty Konik Morski” w klasach Optimist Gr. A, B, UKS. Frekwencja dopisała i na starcie stanęło aż 132 najmłodszych zawodników z 24 klubów żeglarskich z terenu całej Polski. Pierwszego dnia warunki wietrzne były dobre (wiatr 3 m/s) i rozegrano wszystkie zaplanowane na ten dzień wyścigi. W drugi dzień regat wiatr osłabł i przeprowadzono tylko jeden wyścig.

W klasie Optimist Gr. A startowało 30 zawodników. W klasyfikacji open rywalizację wygrała Aleksandra Melzacka z YKP Gdynia, przed swoją koleżanką klubową Hanną Dzik oraz Marcinem Urbańskim z ChKŻ Chojnice. W klasyfikacji dziewcząt wygrały również Aleksandra Melzacka przed Hanną Dzik, natomiast najniższe miejsce na podium zajęła Karolina Knapik z ChKŻ Chojnice.
W najliczniejszej klasie Optimist Gr. B (86 zawodników) w klasyfikacji open wygrał Stanisław Karmoliński z YKP Gdynia. Drugie miejsce zajął Igor Dyniewski z BTŻ Bydgoszcz, natomiast trzecie miejsce Paweł Abramowicz z MOS SSW Iława. W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyła zawodniczka z YKP Gdynia Zuzanna Szadziul. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z klubu Maja Micińska. Trzecie miejsce dla Barbary Dzik z SSW Iława.

W rywalizacji najmłodszych żeglarzy w klasie Optimist UKS na najwyższym stopniu podium stanął Filip Miłoszewski z KS Centrum Żeglarskie. Drugie miejsce zajęła zawodniczka LKS Charzykowy Agnieszka Pawłowska, natomiast trzecie miejsce zajęła Pola Dzik z SSW Iława.

Regaty „Chojnicki Złoty Konik Morski” udało się zorganizować przy dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach.