Jak co roku na Jeziorze Charzykowskim odbyły się regaty o „Puchar Komandora ChKŻ”.Tegoroczne regaty przeprowadzone zostały w terminie 11-12 sierpień 2012 i startowało w nich 33 zawodników w trzech klasach regatowych. Warunki wietrzne pozwoliły na rozegranie wszystkich sześciu zaplanowanych wyścigów.

Najliczniejszą klasą była klasa Optimist Gr. B, w której rywalizowało 26 zawodników. Zwyciężył w niej zawodnik Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Patryk Kosmalski. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy LKS Charzykowy Oskar Sawicki i Wiktoria Kaczor.
Frekwencja nie dopisała w pozostałych klasach. W klasie Optimist Gr. A startowało 3 zawodników a wygrała zawodniczka MKŻ MARINA Łeba Paulina Adamiak. Drugie miejsca zajęła Aleksandra Kielczyk z MKS MDK Trzcianka, natomiast najniższe miejsce na podium zajęła jej klubowa koleżanka Katarzyna Dubkiewicz.

W klasie 420 na starcie stanęły tylko dwie załogi z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego – Łukasz Wyrowiński, Dominik Janowczyk oraz Jan Adriańczyk, Tomasz Knapik. Lepsza była pierwsza z wymienionych załóg, która we wszystkich wyścigach zajęła pierwsze miejsca.

Organizatorem regat był Chojnicki Klub Żeglarski przy dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach.