Niestety nie dopisały warunki wietrzne podczas rozgrywanych na Jeziorze Charzykowskim regat Drużynowe Mistrzostwa Polski PSKO w klasie Optimist. Regaty odbywały się w dniach 3-4.10.2015 r. a na starcie stanęły najlepsze drużyny w Polsce wg rankingu Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist, m.in. z Gdyni, Poznania, Iławy i Charzykowa. Największą przeszkodą do rozegrania całego systemu mistrzostw był bardzo słaby wiatr lub czasami całkowity jego brak a drużyny musiały rywalizować w skróconej wersji rozgrywek. Był to sprawdzian dla zawodników, który wymagał od nich nie tylko skupienia i koncentracji, ale przede wszystkim bardzo wysokich umiejętności do pływania w warunkach słabowietrznych. Po rozegraniu serii eliminacyjnej zostały wyłonione 4 zespoły, które awansowały do półfinału: ChKŻ Chojnice, YKP Gdynia 1, MKŻ ARKA Gdynia oraz YK STAL Gdynia. Pomiędzy 4 najlepszymi drużynami w kraju toczyła się zacięta rywalizacja o miejsce w finale. Do finału awansowały ChKŻ Chojnice oraz YKP Gdynia 1, natomiast drużynom z Gdyni pozostał tzw. mały finał. Finały odbyły się już przy dość dobrym wietrze, gdzie swoją klasę pokazała drużyna YKP Gdynia 1, która została Drużynowym Mistrzem Polski PSKO. V-ce Mistrzami Polski, po zaciętej walce, zostali zawodnicy z ChKŻ Chojnice, natomiast brązowymi medalistami zostali zawodnicy z MKŻ ARKA Gdynia. Najgorsze dla sportowca miejsce, tuż za podium, zajęli żeglarze z YK STAL Gdynia.

Wyniki oficjalne

Regaty „Drużynowe Mistrzostwa Polski PSKO” udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Powiatowi Chojnickiemu. Fundatorem nagród dla zwycięzców była firma MEBLIK Sp. z o.o. oraz Marek Hackert.