• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Ostatnie regaty na Jez. Charzykowskim dobiegły końca

Sezon żeglarski na Jeziorze Charzykowskim kończy się corocznie regatami o Puchar Jesieni. Tegoroczna aura dopisała młodym żeglarzom i rywalizowali oni przy słonecznej pogodzie oraz dobrych warunkach wietrznych. Regaty odbyły się w dniach 10-11.10.2015 r. i startowali w nich zawodnicy w klasach Optimist Gr. A i B, Laser 4,7 oraz Laser Radial. 

Najliczniejszą grupą byli zawodnicy w klasie OPP Gr. B (38 zawodników), którzy przyjechali z całej Polski m.in. z Gdyni, Gdańska, Warszawy, Człuchowa oraz z klubów miejscowych. Rywalizację zdecydowanie wygrał Ozi Ponto z OPTI CWM Gdynia przed swoim klubowym kolegą Filipem Kapałą. Trzecie miejsce zajął także zawodnik z Trójmiasta Marcel Mierzwicki z YKP Gdynia.
Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
12 m. Szczukowski Jeremi – ChKŻ Chojnice
17 m. Krzysztof Szczodrowski – ChKŻ Chojnice
20 m. Maciej Ilnicki – ChKŻ Chojnice
23 m. Michał Urbaniak – ChKŻ Chojnice
25 m. Wiktor Pawłowski – ChKŻ Chojnice
27 m. Tymon Wiatrowski – ChKŻ Chojnice
28 m. Arkadiusz Beska – ChKŻ Chojnice
30 m. Eliza Wałdoch – UKS KET Charzykowy
31 m. Antoni Szyca – UKS KET Charzykowy
33 m. Oliwier Wałdoch – UKS KET Charzykowy
37 m. Miłosz Paterek – UKS KET Charzykowy
38 m. Wiktor Gmys – ChKŻ Chojnice

W klasie OPP Gr. A rywalizowało 8 zawodników. Wygrała zawodniczka LKS Charzykowy Barbara Mindak. Na drugim oraz na trzecim miejscu regaty zakończyli zawodnicy YKP Gdynia Maciej Lutyński i Gracjan Grzech.

Mniejsza frekwencja była w klasach starszych. W klasie Laser 4,7 startowało 3 zawodników. Zwyciężył Seweryn Łangowski z LKS Charzykowy przed Oskarem Sawickim i Oliwią Laskowską – obydwoje z ChKŻ Chojnice.

W ostatniej klasie Laser Radial na starcie stanęło 4 zawodników – wszyscy z ChKŻ Chojnice. Zdecydowanym zwycięzcą został Damian Kosmalski przed Jakubem Domagałą oraz Oskarem Adamiakiem. Na ostatnim miejscu regaty zakończył Mieszko Niewiarowski.

Regaty udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach oraz Powiatu Chojnickiego.