Sezon żeglarski na Jeziorze Charzykowskim kończy się corocznie regatami o Puchar Jesieni. Tegoroczna aura dopisała młodym żeglarzom i rywalizowali oni przy słonecznej pogodzie oraz dobrych warunkach wietrznych. Regaty odbyły się w dniach 10-11.10.2015 r. i startowali w nich zawodnicy w klasach Optimist Gr. A i B, Laser 4,7 oraz Laser Radial.

Najliczniejszą grupą byli zawodnicy w klasie OPP Gr. B (38 zawodników), którzy przyjechali z całej Polski m.in. z Gdyni, Gdańska, Warszawy, Człuchowa oraz z klubów miejscowych. Rywalizację zdecydowanie wygrał Ozi Ponto z OPTI CWM Gdynia przed swoim klubowym kolegą Filipem Kapałą. Trzecie miejsce zajął także zawodnik z Trójmiasta Marcel Mierzwicki z YKP Gdynia.
38 m. Wiktor Gmys – ChKŻ Chojnice

W klasie OPP Gr. A rywalizowało 8 zawodników. Wygrała zawodniczka LKS Charzykowy Barbara Mindak. Na drugim oraz na trzecim miejscu regaty zakończyli zawodnicy YKP Gdynia Maciej Lutyński i Gracjan Grzech.

Mniejsza frekwencja była w klasach starszych. W klasie Laser 4,7 startowało 3 zawodników. Zwyciężył Seweryn Łangowski z LKS Charzykowy przed Oskarem Sawickim i Oliwią Laskowską – obydwoje z ChKŻ Chojnice.

W ostatniej klasie Laser Radial na starcie stanęło 4 zawodników – wszyscy z ChKŻ Chojnice. Zdecydowanym zwycięzcą został Damian Kosmalski przed Jakubem Domagałą oraz Oskarem Adamiakiem. Na ostatnim miejscu regaty zakończył Mieszko Niewiarowski.

Regaty udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach oraz Powiatu Chojnickiego.