• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

I El. MŚ i ME w 2012

W dniach 16-18.09.2011 w Kamieniu Pomorskim odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Narodowego Stowarzyszenia Klasy Optimist, a jednocześnie była to I El. MŚ i ME na 2012 rok. W tym roku jeszcze nie odbyły się Mistrzostwa Świata, które odbędą się w na przełomie nowego roku w Nowej Zelandi, gdzie wystartuje nasz repzentant klubu Marcin Urbański, a już kwalfikuje się z kolegą, który starował w Drużynowych Mistrzostwach Europy Damianem Kosmalskim (uczeń Gimnazjum Nr 2 ) na Mistrzostwa Świata na Dominikanie. Bliski zakwlfikowania się na Mistrzostwa Europy jest Michał Pilarczyk (uczeń SP 5 Chojnice), który w przyszłym roku będzie dalej walczył razem z kolegamin w kolejnych elminacjach.
Trzeba podkreślić, że ci zawodnicy są bardzo młodzi bo mają 12-13 lat i rywalizyją z pietnastkolatkami, a już startują na wysokim pozimie.
Pozostała część zawodników wypadła ze zmiennym szczęściem a szczególnie dziewczęta ponieważ bardzo mało zabrakło im do złotej grupy, gdzie by się otworzyła furtka do wysokich miejsc w elminacjach.