W dniach 15 – 17 lipca odbyła się ostatnia Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sławie – Puchar Trenerów. W regatach startowało 318 zawodników z całego kraju oraz Litwini jako goście (127 w Gr. A oraz 191 w Gr. B). Przy słabym i zmiennym wietrze odbyło się pięć wyścigów. Z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego startowało 22 zawodników z grupy A i B. Sukces odniosła Zuzanna Rybicka, która zajęła 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej, a drugie wśród dziewczyn. Potwierdziła tym samym, że ma wysoką formę po Mistrzostwach Europy, gdzie jak wiadomo przez parę dni zawodnicy nie pływali z powodu braku wiatru, przez co nie mogła do końca potwierdzić swoich umiejętności.

Wyniki zawodników ChKŻ:
Optimist Gr. A
3m. – Rybicka Zuzanna
14m. – Kosmalski Damian
20m. – Pilarczyk Marcin
21m. – Wyrowiński Łukasz
24m. – Urbański Marcin
27m. – Kwaśna Magda
29m. – Miszewski Wojciech
30m. – Knapik Karolina
35m. – Skrzypkiewicz Michał
36m. – Pilarczyk Michał
37m. – Gliszczyński Jan
41m. – Lipke Wojciech
54m. – Pawłowski Dominik
60m. – Romanowska Hanna
66m. – Ciechacki Mateusz
78m. – Bloch Kacper

 

Optimist Gr. B
43 – Pilarczyk Jakub
51 – Adriańczyk Jan
61 – Lipiński Jakub
69 – Domagała Jakub
71 – Bartkowski Mikołaj
136 – Bartkowski Szymon

Wielkim sukcesem jest również fakt, że na OOM Województwo Pomorskie oraz Miasto Chojnice reprezentować będzie aż 16 zawodników z ChKŻ Chojnice. Młodzi Optimiściarze w regatach pływali bardzo dobrze i potwierdzili, że żeglują na wysokim poziomie. Od poniedziałku (19.07) zawodnicy rozpoczynają zgrupowanie Kadry Narodowej do Drużynowych Mistrzostw Europy oraz do Drużynowych Mistrzostw Polski, gdzie zostanie wybrany skład, który będzie repzentować Polskę we Włoszech.

Zawodnicy zakwalfikowani do OOM:

Dziewczęta – Zuzanna Rybicka (NIVEA Team Poland), Magda Kwaśna (NIVEA Team Poland), Karolina Knapik, Hanna Romannowska.

Chłopcy – Marcin Pilarczyk (NIVEA Team Poland), Łukasz Wyrowiński (NIVEA Team Poland), Michał Skrzypkiewicz (NIVEA Team Poland), Damian Kosmalski, Marcin Urbański, Wojciech Miszewski, Michał Pilarczyk, Wojciech Lipke, Dominik Pawłowski, Mateusz Ciechacki, Kacper Bloch, Jan Gliszczyński.

Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w konkurencji żeglarstwo Klub, Województwo i najprawdopodobniej kraj, reprezentować będzie najliczniejsza ekipa z ChkŻ Chojnice.