Mistrzostwa Europy, które odbyły się w Polsce w Kamieniu Pomorskim w dniach 2-9.07.2010r. były na pewno bardzo udaną imprezą pod względem organizacyjnym, ale jeśli chodzi o wyniki sportowe to na średnim poziomie. Powodem średnich wyników były słabe i zmienne warunki wiatrowe oraz czasami całkowity brak wiatru.
Podczas regat odbyło się siedem wyścigów, z tego dwa przeprowadzone „na siłę”. Bardzo dobrze żeglowały dziewczęta przez dwa dni, gdzie przypływały na metę w granicach miejsc 2 – 6, czego efektem były coraz lepsze miejsca w regatach. Na wyróżnienie zasługiwała Zuzanna Rybicka z ChKŻ Chojnice, której bardzo niewiele punktów zabrakło do pierwszej trójki regat, ale brak wiatru przez 3 dni spowodował, że nie mogła podjąć dalszej walki o wysokie miejsce. Ostatecznie zajęła 15 miejsce w klasyfikacji dziewcząt (13 miejsce z Europejek). Druga zawodniczka z ChKŻ-tu, Magda Kwaśna, zajęła 47 miejsce, był to dla niej debiut w regatach takiej rangi.

Pozostali zawodnicy ChKŻ Chojnice zajęli następujące miejsca:
Michał Skrzypkiewicz – 83 miejsce
Łukasz Wyrowiński – 84 miejsce
Marcin Pilarczyk – 93 miejsce

W dziewczętach startowało 101 zawodniczek, a wśród chłopców 146 łódek z 43 państw z całej Europy i świata. Spoza Europy startowały takie państwa jak: USA, Argentyna, Australia, Nowa Zelandia, Izrael itp.

Trenerem dziewcząt na ME był trener ChKŻ – Mirosław Laskowski.