Reprezentacja Polski, a wśród nich 2 zawodników Chojnickiego Klubu Żeglarskiego przywiozła z Francji srebrne medale w klasyfikacji narodowej.
W Mistrzostwach Europy, które rozegrane zostały w dniach 22-29 czerwca 2019 r. w bretońskiej miejscowości Crozon-Morgat we Francji wystartowało 293 zawodników

(117 dziewcząt i 176 chłopców) z 49 krajów. Impreza miała charakter otwarty. Mogli w niej startować również zawodnicy spoza Europy.
Polskę reprezentowali m. in. Jacek Kalinowski i Jeremi Szczukowski z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Obaj zawodnicy gładko przeszli fazę kwalifikacji i znaleźli się

razem w złotej grupie rywalizując z najlepszymi młodymi żeglarzami z Europy.
Ostatecznie udało im się utrzymać w 10-tce najlepszych zawodników z Europy, co biorąc pod uwagę liczbę i wysoki poziom umiejętności uczestników jest nie lada wyczynem.

Jacek zajął 5 miejsce wśród Europejczyków, natomiast Jeremi utrzymał 9 miejsce w Europie. Każdy z nich zrealizował postawiony sobie cel przed zawodami, ale po cichu na pewno liczyli na miejsce na podium. Tym większa była ich radość, gdy po podliczeniu wyników 2 najlepszych chłopców i 2 najlepszych dziewcząt z danego kraju okazało się, że w klasyfikacji narodowej cała drużyna zdobywa srebrne medale!
Miejsca na podium w klasyfikacji narodowej:
1. Włochy
2. Polska
3. Hiszpania
Obecność na podium wśród bardzo dobrze żeglujących nacji jest znakomitym wynikiem wypracowanym zarówno przez młodych żeglarzy, jak i ich trenerów.

Trenerem reprezentacji Polski był Karol Jączkowski z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Przygotował on zawodników do startu w podczas zgrupowań zorganizowanych w Górkach Zachodnich.
Obowiązki team leadera pełnił Przemysław Struś z YKP Gdynia.

Oprócz Jacka i Jeremiego Polskę reprezentowali:
Paulina Rutkowska (YKP Gdynia) – 9 miejsce wśród dziewcząt,
Ewa Lewandowska (AZS AWFiS Gdańsk) – 23 miejsce wśród dziewcząt,
Filip Jarosiewicz (YKP Gdynia) – 27 miejsce,
Maciej Iliński (YKP Gdynia) – 43 miejsce,
Maja Kwiek (Spójnia Warszawa) – 61 miejsce.

Mistrzostwo Europy zdobył Włoch Alessandro Cortese, srebrny medal wywalczył Grek Dimitrios Bitros a brąz zawisł na szyi reprezentanta Włoch Lorenzo Pezzilli.
Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się Włoszki. Zwyciężyła Federica Contardi, a wicemistrzynią Europy została Lisa Vucetti. Brązowy medal zdobyła Francuzka Jeanne Larnicol.