Ogromnym sukcesem zakończył się start naszych zawodników w prestiżowych regatach „Kieler Woche”. Była to już 125. edycja niesamowitego festiwalu żeglarskiego – regat Kieler Woche w Kilonii, które zaliczane są do żeglarskiego Pucharu Europy. W zawodach wzięło udział blisko 3000 zawodników z 50 krajów.

Rewelacyjnie w klasie 420 od początku regat radzili sobie Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski (OKŻ Olsztyn). Nasza załoga już od pierwszych wyścigów zajmowała bardzo wysoką, drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Patryk i Tomek wygrali łącznie cztery z ośmiu wyścigów i tylko raz zajęli miejsce gorsze niż czwarte w stawce 62 jachtów, dzięki czemu zwyciężyli w całych regatach! Na podium stanęli także Niemcy Theresa Steinlein i Jonas Royola oraz Francuzi Tom Rodet i Yael Maucuit.

Poniżej relacja Patryka po zakończonych regatach:

„Ostatni tydzień spędziliśmy w Kilonii na akwenie olimpijskim. Warunki wspaniałe, piękna, słoneczna pogoda, a wiatr sprzyjający pływaniu. Regaty zaczęliśmy nie najlepiej, bo w pierwszym wyścigu przypłynęliśmy dopiero na 12 pozycji, ale wiedzieliśmy co zrobiliśmy źle i w następnych wyścigach było już dużo lepiej (3 i 1 miejsce). Po pierwszym dniu byliśmy 2, ale w czołówce był duży ścisk i wszystko mogło się jeszcze zdarzyć. Drugiego dnia czekaliśmy na brzegu do godziny 16, bo nie było wiatru, który przyszedł dopiero około 18. Tego dnia byliśmy najszybsi i wygraliśmy wyścig. 3 dzień i żółte koszulki leaderów, które chyba zmotywowały nas do tego, żeby ich już nie stracić. Wyszliśmy na wodę, start do wyścigu i nie było dobrze, płynęliśmy daleko, ale wiatr był na tyle niesprawiedliwy, że komisja (która przez całe regaty spisała się na medal) odwołała ten bieg. Potem następny start i po długiej walce z przeciwnikami wygraliśmy kolejny wyścig i utrzymaliśmy pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej. Ostatniego dnia była istnie żeglarska pogoda co pozwoliło rozegrać 3 wyścigi, w których zajęliśmy kolejno 4, 1 i 4 miejsce co dało zwycięstwo w całych regatach. Radość była nie do opisania. Na zakończeniu regat otrzymaliśmy dwa puchary przechodnie, na których będą wygrawerowane nasze nazwiska, oblewaliśmy się szampanem i jeszcze później wrzucili nas do wody. Wracamy z dobrym nastawieniem na zbliżające się mistrzostwa świata i Europy, gdzie mamy szanse na wysokie miejsca. Podziękowania dla trenera, pozdrawiamy Patryk i Tomek.”

Druga nasza zawodniczka Magdalena Kwaśna, rywalizowała w klasie Laser Radial. Żeglowała równo przez całe regaty i po pierwszych wyścigach zajmowała czwartą pozycję. W wyścigu medalowym zajęła 7 miejsce, a całe regaty zakończyła na 4 miejscu. Zwyciężyła Szwedka Josefin Olson, przed Japonką Manami Doi i Finką Tuulą Tenkanen.