Zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego w klasie Optimist Gr. A odnieśli kolejny sukces w tym roku. Bardzo dobry start w III Eliminacji do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy zapewnił trzem naszym zawodnikom prawo startu w tych najważniejszych regatach. Do MŚ, które odbędą się na Gardzie we Włoszech zakwalifikowali się Marcin Urbański oraz Bartosz Wałczyk, natomiast do ME na Balatonie na Węgrzech zakwalifikował się Damian Kosmalski.

III Eliminacja, który była zarazem ostatnią, odbyła się w dniach 30.05-01.06.2013 r. w Kamieniu Pomorskim. Przy zmiennym wietrze odbyło się 11 wyścigów, z czego 5 wygrał zawodnik ChKŻ Chojnice Marcin Urbański. Ostatecznie Marcin zajął 2 miejsce. Również bardzo dobre miejsce zajął Bartosz Wałczyk, który zakończył regaty na 7 miejscu. Damian Kosmalski zajął 21 miejsce. Pozostali nasi zawodnicy zajęłi następujące miejsca: