2 czerwca 2013 roku, grupa zawodników z sekcji kajakowej „Szansa” wraz z zaprzyjaźnionymi sportowcami z Miastka, wzięła udział w Morskim Wyścigu Kajakowym 3 MOLA.  Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej  oraz gdański Klub Wodny „Żabi Kruk”. Chojnicka osada liczyła 13 zawodników i 9 kajaków. Wyścig został rozegrany na dystansie 10 km i rozpoczął się na plaży w Gdyni Śródmieściu, trasa prowadziła do punktu kontrolnego przy molo w Gdyni Orłowie i z powrotem do Gdyni Śródmieścia. Piękna plażowa pogoda przyciągnęła wielu uczestników. Prócz naszych kajakarzy w imprezie udział wzięło 33 zawodników płynących na 24 kajakach. Umiejętności naszej ekipy,  a w szczególności Tomasza Topolewskiego, zrobiły ogromne wrażenie na sędziach. Każdy zawodnik został nagrodzony medalem za uczestnictwo, a niektórym z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego udało się wywalczyć także puchary za miejsca na podium.