• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Grad medali Mistrzostw Polski kl. olimpijskich

W miniony weekend zakończyły się Mistrzostwa Polski klas olimpijskich. 162 najlepszych żeglarzy w kraju rywalizowało na wodach Zatoki Gdańskiej dniach 25-28.09.2014 r. Wśród nich nie zabrakło także zawodników Chojnickiego Klubu Żeglarskiego.

Mistrzostwa odbywały się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (od słabego wiatru do wiejącego nawet 6 stopni w skali Beauforta), co wymagało od zawodników niewzykłego skupienia oraz umiejętności. W tak wymagających warunkach swoją klasę ponownie pokazała nasza zawodniczka Magda Kwaśna. W klasie Laser Radial Kobiet, po wyrównanej walce, Magda wywalczyła złoty medal w kategorii Młodzieżowej oraz brązowy medal w kategorii open. Do złotego medalu zabrakło jej bardzo niewiele – tylko 1 punkt.

W klasie 470 rywalizowały nasze dwie załogi. W klasyfikacji Młodzieżowej kobiet złoty medal wywalczyła Ewa Szczęsna wraz z Jagodą Reszką z UW Warszawa. Załoga w składzie Irmina Mrozek Gliszczyńska wraz z Antoniną Marciniak z Bazy Mrągowo, wywalczyła srebrny medal w klasyfikacji Seniorów K.

Należy także wspomnieć o bardzo dobrych wynikach naszych byłych wychowanków. Kacper Ziemiński zdeklasował rywali w klasie Laser i zdecydowanie zdobył złoty medal w klasyfikacji open.

Karol Jączkowski i Artur Baranowski wywalczyli złoty medal w klasyfikacji 470 M. W tej samej klasie Filip Florek i Dominik Janowczyk wywalczyli złoty w kategorii Młodzieżowej oraz srebrny medal w klasyfikacji 470 M.

W klasie 49erFX Kobiet srebrny medal w klasyfikacji open zdobyła Zuzanna Rybicka wraz z Mają Kos.

W klasie Finn Miłosz Wojewski wywalczył brązowy medal w klasyfikacji open, a Mikołaj Lahn srebrny medal w klasyfikacji Młodzieżowców.