Sezon dobiega końca, ostatnie regaty za nami. Medale rozdane, w tym ku wielkiemu zaskoczeniu dwa trafiły w moje ręce – złoty Młodzieżowych Mistrzostw Polski i brązowy Mistrzostw Polski seniorów. Dokładając do tego zdobyte pod koniec wakacji złoto Mistrzostw Polski Juniorów, to wydaje mi się, że bardziej udanego pierwszego sezonu na Radialu wymarzyć sobie nie mogłam.

 

Te regaty były dla mnie przede wszystkim odnośnikiem do poprzedniego sezonu, podsumowanie tego, czego się nauczyłam i obserwacja postępu. I tak jak wiele pracy jeszcze przede mną, to bardzo cieszę się z tego, że do najlepszych w kraju brakuje mi coraz mniej, a w sprzyjających dla mnie warunkach potrafię ścigać się z nimi jak równa z równym.

Obecnie podsumowuję sezon, wyciągam wnioski, ale przede wszystkim skupiam się na szkole, by od listopada móc zacząć przygotowania do kolejnego sezonu. Wyjazdy do Hiszpanii, by mieć stały kontakt z wodą, starty w regatach za granicą, a może nawet i start w moim pierwszym Pucharze Świata. Jedno jest pewne – plany są ambitne i zimę postaramy się wykorzystać jak najlepiej.

 

M.K.