Długi majowy weekend zaczął się dla żeglarzy bardzo pracowicie. Majowe zmagania na jeziorze Charzykowskim rozpoczęli zawodnicy w klasie 420, którzy rywalizowali w niezwykle ważnych dla swojej klasy regatach – Eliminacja do Mistrzostw Europy Juniorów w kl. 420. Regaty odbyły się w dniach 29.04-01.05.2017 r. Stawka była bardzo wysoka, stąd też rywalizacja stała na najwyższym poziomie. Na starcie regat stanęło 16 najlepszych załóg z 8 klubów z całego kraju.

Po zaciętej walce, zwycięzcami zostali Kacper Paszek i Bartosz Reiter z OKŻ Olsztyn. Tuż za nimi, ze stratą 4 pkt, uplasowali się Jakub Gołębiowski (MOS SSW Iława) i Filip Szmit (UKŻR Niegocin Giżycko). Na najniższym stopniu podium znalazła się załoga w składzie Seweryn Wysokiński (CSW OPTY Ustka) i Mateusz Jankowski (MKS DWÓJKA Warszawa).
W klasyfikacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęła załoga z KS SPÓJNIA Warszawa w składzie Gabriela Czapska i Hanna Jarząbekk. Na drugim miejsce regaty zakończyła załoga z YKP Gdynia – Barbara i Hanna Dzik, natomiast trzecie miejsce zajęły Aleksandra Roszkowska i Natalia Wocial z KS SPÓJNIA Warszawa.