Po zakończonych Eliminacjach do rywalizacji przystąpili młodsi zawodnicy, którzy rywalizowali w „Regatach Konstytucyjnych” w klasie Optimist Gr. B (02-03.05.2017 r.). Pierwszego dnia regat, pomimo bardzo trudnych warunków wietrznych, większość zawodników ukończyła wyścigi. Drugi dzień przywitał najmłodszych żeglarzy umiarkowanymi wiatrami, i dzięki temu możliwe było rozegranie wszystkich zaplanowanych wyścigów. Przy tak zmiennych warunkach bezkonkurencyjny był Igor Rudek z MKŻ ARKA Gdynia. Na drugim miejscu uplasowała się Maria Suchocka – również MKŻ ARKA Gdynia, a na trzecim miejsce regaty zakończył Maciej Ilnicki z ChKŻ Chojnice.

Pozostali zawodnicy ChKŻ Chojnice zajęli następujące miejsca:
7 miejsce Wiktor Pawłowski
8 miejsce Maksymilian Kabat
10 miejsce Krzysztof Szczodrowski
11 miejsce Tymon Wiatrowski
18 miejsce Arkadiusz Beski
21 miejsce Michał Urbaniak
29 miejsce Adam Ciemiński
35 miejsce January Szczukowski
38 miejsce Alicja Dampc
40 miejsce Igor Pawłowski
41 miejsce Zofia Prądzyńska
43 miejsce Borys Matysiak
44 miejsce Jan Kubiak
47 miejsce Franciszek Kosecki
51 miejsce Tadeusz Wiatrowski
Łącznie w regatach w klasie Optimist Gr. B startowało 53 zawodników.

OFICJALNE WYNIKI REGAT

Regaty udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miejski w Chojnicach, Powiat Chojnicki oraz Gminę Chojnice.

Równocześnie z „Regatami Konstytucyjnymi” odbywały się regaty dla klasy Korsarz o „Puchar Jeziora Charzykowskiego”. W regatach tych rywalizują zarówno amatorzy, jak również bardziej doświadczeni żeglarze. Przy wietrznych warunkach udało się przeprowadzić 5 wyścigów. Na najwyższym stopniu podium stanęła załoga w składzie Jerzy Czerwiński i Kamila Maruszczak z Lubelskiej Grupy Regatowej. Na drugim miejscu regaty zakończyła załoga w składzie Janusz Winiarczyk i Olga Czerwińska – także z Lubelskiej Grupy Regatowej. Na trzecim miejscu uplasowała się załoga z YCPL/LGR w składzie Piotr Duda i Urszula Graniczek.

OFICJALNE WYNIKI REGAT