Ogromnym sukcesem dla zawodników Chojnickiego Klubu Żeglarskiego zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w żeglarstwie. Zawody odbyły się w Dobrzyniu nad Wisłą w dniach 08-12.08.2013 r. a nasi zawodnicy przywieźli 2 medale: złoty i srebrny.

Bezkonkurencyjna w klasie Laser 4.7 w klasyfikacji dziewcząt do 15 lat była Magdalena Kwaśna, która na 10 wyścigów wygrała 6. Magda potwierdziła, że po zdobyciu tytułu wice mistrzyni Świata w klasie Laser 4.7 jest w dalszym ciągu w znakomitej formie. Druga była Natalia Stawiarska z MKS DWÓJKA Warszawa, która straciła do naszej zawodniczki aż 22 pkt. Brązowy medal zdobyła Zuzanna Wałecka z JKW Poznań.

Z bardzo dobrym wynikiem regaty zakończył Marcin Pilarczyk, który w klasie Laser 4.7 w klasyfikacji chłopców do 17 lat zajął 5 miejsce. W tej samej klasie jednak w klasyfikacji chłopców do 15 lat również 5 miejsce zajął jego brat Michał Pilarczyk. Na 25 miejscu regaty zakończył Kacper Mazurek. W klasyfikacji dziewcząt do 17 lat 7 miejsce zajęła Hanna Romanowska.

W klasie Optimist w klasyfikacji chłopców srebrny medal zdobył zawodnik ChKŻ Chojnice Marcin Urbański, któremu zabrakły tylko 4 punkty do złota. Pierwsze miejsce zajął zawodnik YKP Gdynia Mikołaj Staniul. Brązowy medal zdobył również zawodnik YKP Gdynia Michał Sawicki. Pozostali zawodnicy ChKŻ Chojnice zajęli następujące miejsca: 11 m. Damian Kosmalski, 12 m. Bartosz Wałczyk, 14 m. Sebastian Mazurek, 26 m. Patryk Kosmalski, 28 m. Mikołaj Bartkowski, 33 m. Szymon Bartkowski, 43 m. Jakub Domagała, 44 m. Maciej Graczykowski, 46 m. Jakub Pilarczyk.