• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

PIERWSZY KROK W ŻEGLARSTWIE

W dniach 17- 26 czerwca 2013 r. Chojnicki Klub Żeglarski był organizatorem projektu skierowanego do dzieci szkół podstawowych w Chojnicach p.n. „Pierwszy krok w żeglarstwie”. Projekt realizowano w ramach konkursu grantowego organizowanego przez Związek Miast Bałtyckich za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Chojnicach. Koordynatorami ze strony Urzędu Miejskiego w Chojnicach byli Tomasz Kamiński oraz Michał Karpiak a odpowiedzialnym za realizacje zadania ze strony Klubu był Krzysztof Pestka.

W projekcie wzięło udział ponad 235 dzieci z chojnickich szkół podstawowych w wieku 8-11 lat. W ramach zajęć dzieci poznawały historie żeglarskie naszego regionu oraz uczyły się zasad żeglarstwa pływając na łodziach pod opieką doświadczonych instruktorów. Po zajęciach na wodzie dzieci nauczyły się 3 podstawowych węzłów żeglarskich oraz obdarowane zostały okolicznościowymi upominkami, w tym koszulkami, na których umieszczono nazwę projektu oraz logo Związku Miast Bałtyckich oraz Urzędu Miejskiego w Chojnicach.

Spotkanie kończyło ognisko żeglarskie z pieczonymi kiełbaskami. Spora grupa dzieci deklarowała chęć dalszej edukacji żeglarskiej jako doskonałego sposobu spędzania czasu wolnego. Wszyscy uczestnicy projektu oraz ich opiekunowie zostali poinformowani o dofinansowaniu zadania przez Związek Miast Bałtyckich.

Projekt dofinansowany przez Związek Miast Bałtyckich