Można by stwierdzić, że sprinty stają się naszą klubową domeną, gdyż po zdobyciu medali w klasach Laser i 420, teraz przyszła pora na Optimiściarzy. Pokazali oni, że wcale nie są gorsi od swoich starszych kolegów i koleżanek, co potwierdzili w Dziwnowie na Mistrzostwach Polski w Sprincie klasy Optimist.

W sprintach staruje tylko 10 najlepszych zawodników w Polsce i mają one formułę krótkich wyścigów, w których nie ma miejsca na pomyłki i błędy. W klasie Optimist Chłopców rywalizowało aż 3 naszych zawodników. Po zaciętej walce ze złota cieszył się Jeremi Szczukowski z ChKŻ Chojnice. Jego klubowy kolega Jacek Kalinowski zdobył tytuł v-ce Mistrza Polski. Trzeci nasz reprezentant Rafał Pogorzelski zajął 5 miejsce.

W klasie Optimist Dziewcząt rywalizowała tylko jedna nasza zawodniczka Agnieszka Pawłowska, która na remisie przegrała walkę o złoto i mogła się cieszyć ze srebrnego medalu Mistrzostw Polski. Złoty medal zdobyła Ewa Lewandowska z KS AZS AWFiS Gdańsk.

Obraz może zawierać: ocean, niebo, na zewnątrz, woda i przyroda