W zakończonych właśnie Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego mają ponownie powód do zadowolenia, a to za sprawą wywalczonych dwóch srebrnych medali. Medale cieszą tym bardziej, że wywalczone w międzynarodowej stawce zawodników. Na starcie stanęli zawodnicy m.in ze Szwecji, z Niemiec, Włoch, Tajlandii, Irlandii, Norwegi, Czech, Finlandii, Litwy.

Obraz może zawierać: 9 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Rywalizacja była bardzo zacięta, o czym świadczą niewielkie różnice punktowe w czołówce. Nasz zawodnik Rafał Pogorzelski wywalczył srebrny medal, przegrywając tylko ze Szwedem Jonatanem Roijerem. W prawie wszystkich wyścigach dopływał na metę w ścisłej czołówce, w tym 2 wyścigi wygrywając. Powody do zadowolenia ma także nasza zawodniczka Agnieszka Pawłowska, która także zdobyła srebro w kat. Kobiet. Lepsza była tylko Niemka Louisa Muller.

Obraz może zawierać: 10 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, buty i na zewnątrz

Bardzo dobry start zaliczył także Jacek Kalinowski, który w stawce 268 zawodników zajął 10 miejsce. Także pozostali nasi zawodnicy zajęli dobre miejsca:
Jeremi Szczukowski – 40 miejsce
Korneliusz Dębiak – 66 miejsce
Antoni Lipiński – 104 miejsce
Marcel Montrymowicz – 118 miejsce
Maksymilian Kabat – 184 miejsce
Rafał Balicki – 202 miejsce
January Szczukowski – 217 miejsce
Zofia Prądzyńska – 232 miejsce i 82 miejsce w kat. Kobiet

Foto: http://dziwnow4sailing.org