W dniach 8-10.05.2015 r. zakończyły się największe regaty, jakie odbywają się na Jeziorze Charzykowskim – Memoriał Ottona Weilanda w klasie Optimist Gr. A i B. Corocznie cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, tak było także i w miniony weekend. Łącznie do regat przystąpiło niecałe 300 najmłodszych żeglarzy. Warunki wietrzne przez trzy dni trwania regat były bardzo zróżnicowane, od słabego wiatru w pierwszym dniu regat, kiedy udało się rozegrać tylko 1 wyścig, poprzez umiarkowane warunki wietrzne w drugim dniu, gdzie rozegrano 3 wyścigi. Najlepsze warunki wietrzne żeglarze mieli trzeciego dnia regat co pozwoliło na rozegranie 2 ostatnich wyścigów.

W tak różnych warunkach trzeba było wykazać się nie tylko sporymi umiejętnościami ale także doświadczeniem. W klasie Optimist Gr. A na starcie stanęło 50 zawodników. W klasyfikacji open bezkonkurencyjny był Patryk Kosmalski z ChKŻ Chojnice, który wygrał 2 wyścigi, a w pozostałych także był w czołówce. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Januszewska z Yacht Klub STAL Gdynia, natomiast na najniższym podium stanął Kacper Fabian z MKS SZKUNER Myślibórz. W klasyfikacji dziewcząt 1 miejsce zajęła Anna Januszewska z Yacht Klub STAL Gdynia, przed Agnieszką Pawłowską z LKS Charzykowy i Sara Florczyńska z JKW Poznań.
Pozostałe miejsca naszych zawodników:
14 miejsce – Mateusz Grzempa (ChKŻ Chojnice)
24 miejsce – Laura Szulc (ChKŻ Chojnice)
27 miejsce – Maciej Graczykowski (ChKŻ Chojnice)
34 miejsce – Filip Kowalski (ChKŻ Chojnice)
38 miejsce – Piotr Kowalski (ChKŻ Chojnice)

Aż 212 zawodników startowało w klasie Optimist Gr. B. Rywalizacja była bardzo zacięta i klasyfikację open wygrał Kacper Worek z Yacht Klub STAL Gdynia. 2 miejsce zajął Mikołaj Merkler z KS BAZA Mrągowo, natomiast 3 miejsce zajęła Pola Dzik z YKP Gdynia. Rywalizację w klasyfikacji dziewcząt wygrała Pola Dzik z YKP Gdynia przed Amelią Dziuba z MBSW UKŻR Niegocin Giżycko i Emilią Reszkowską z KS. SPÓJNIA Warszawa.
Miejsca naszych zawodników:
79 miejsce – Jan Krawczyk (ChKŻ Chojnice)
84 miejsce – Wojciech Kikmunter (ChKŻ Chojnice)
148 miejsce – Maciej Ilnicki (ChKŻ Chojnice)
158 miejsce – Jeremi Szczukowski (ChKŻ Chojnice)
163 miejsce – Wiktor Gmys (ChKŻ Chojnice)
198 miejsce – Maksymilian Kabat (ChKŻ Chojnice)
201 miejsce – Wiktor Pawłowski (ChKŻ Chojnice)
207 miejsce – Arkadiusz Beski (ChKŻ Chojnice)
210 miejsce – Krzysztof Szczodrowski (ChKŻ Chojnice)

Organizatorem regat był Chojnicki Klub Żeglarski przy dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach i Powiatu Chojnickiego. W ramach tych regat odbyły się także Dni Otwarte Funduszy Europejskich.