Weekend majowy upłynął zawodnikom Chojnickiego Klubu Żeglarskiego bardzo pracowicie. Na Jeziorze Charzykowskim odbyły się Regaty Konstytucyjne, których organizatorem był ChKŻ Chojnice. W regatach tych startowali zawodnicy w klasach Optimist Gr. B, 420 oraz Korsarz. Najliczniejszą klasą byli młodzi Optimiściarze, których zgłosiło się aż 50. W klasyfikacji open dwa najwyższe stopnie podium zajęli zawodnicy MLKS KRAJNA Sępólno Krajeńskie, odpowiednio Jakub Bruski przed Boguszem Tłokiem. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Olejnik z JKW Poznań. W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyła Dominika Werra z MLKS KRAJNA Sępólno Krajeńskie, drugie miejsce zajęła Aleksandra Kosmalska z MKŻ ARKA Gdynia a trzecie miejsce zajęła Hanna Wiszniowska z JKW Poznań.
49 m. Michał Urbaniak – ChKŻ Chojnice

W klasie 420 na starcie stanęło 6 załóg. Zwyciężyła załoga Yacht Klub Człuchów w składzie Aleksandra Kulesza i Sebastian Lewinski. Na drugim miejscu uplasowali się Igor Dyniewski z BTŻ Bydgoszcz i Jakub Kluczkowski z UKŻ SZTORM Koszalin. Trzecie miejsce w tej klasie zajęli Jakub Wegner i Szymon Placek z MKR TRAMP Mielno. Pozostałe miejsca naszych załóg:
5m. Jerzy Ilnicki (ChKŻ Chojnice) i Kamil Okenczyc (LKS Charzykowy)

Regaty udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach oraz Powiatowi Chojnickiemu.