Sporą frekwencją cieszyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które odbyły się w miniony weekend (20-21.06.2015) na Jeziorze Charzykowskim. Na starcie stanęło aż 77 zawodników w klasie Optimist do 13 lat, co jest rzadkością w tego typu regatach w całej Polsce.

W pierwszym dniu regat, w powodu niesprzyjających warunków pogodowych, udało się przeprowadzić tylko dwa wyścigi. W drugim dniu, pomimo przelotnych opadów deszczu, przeprowadzono 3 kolejne wyścigi. Wśród najmłodszych zawodników, których wiek nie przekraczał 13 lat, rywalizacja była bardzo zacięta. Regaty w klasyfikacji chłopców złoty medal zdobył Kamil Manowiecki z YKP Gdynia, srebrny medal zdobył Jakub Wiedeheft z MKŻ ARKA Gdynia, natomiast brązowy Gustaw Miciński z YKP Gdynia. Klasyfikację dziewcząt wygrała Pola Dzik z YKP Gdynia. Srebro zdobyła Aleksandra Mindak z LKS Charzykowy, a brąz Kornelia Dobaczewska z MKŻ Żnin.