W dniach 1-2 wrzesień 2012, na Jeziorze Charzykowskim odbyły się po raz pierwszy Międzynarodowe Mistrzostwa Polski MASTERS w klasach Finn, 470 oraz Laser. Organizatorem regat był Chojnicki Klub Żeglarski, natomiast pomysłodawcą i Komandorem regat był członek ChKŻ Sławomir Baranowski. Do Charzykowa przyjechali zawodnicy z całej Polski w różnym wieku (najstarszy zawodnik miał 73 lata).

W klasie Finn na starcie stanęło 16 zawodników a Mistrzem Polski został Bogusław Nowakowski z KW GARLAND LOK Gliwice, drugie miejsce zajął Jarosław Wojewski z ChKŻ Chojnice, natomiast trzecie miejsce zajął Piotr Pajor ze SPÓJNI Warszawa.
W klasie Laser Standard (9 zawodników) na najwyższym stopniu podium stanął Dariusz Lubak z KS BAZA Mrągowoprzed Wojciechem Wionczykiem z FALI Brzeg orzaz przed Maciejem Rubiszewskim z HORN Brzeg.
Mistrzami Polski Masters w klasie 470 została załoga z YKP Gdynia w składzie Rafał Sawicki i Piotr Szwoch. Srebrnymi medalistami zostali Mariusz Kaźmierczak i Paweł Rochowiak z MKŻ Żnin. Brąz przypadł w udziale załodze z ŻLKS Poznań Kiekrz w składzie Patryk Różański i Sławomir Paśka.