Miniony weekend (31 sierpień – 2 wrzesień) Jezioro Charzykowskie stało się areną zmagań żeglarzy o tytuły Mistrzów Polski klas nieolimpijskich. Frekwencja dopisała i do Charzykowa przyjechali zawodnicy z klubów żeglarskich z całej Polski, a zawodnicy rywalizowali w trzech klasach regatowych: Europa – 40 zawodników, Ok’Dinghy – 27 zawodników, ISA 407 – 13 zawodników.

Pierwszy dzień regat przywitał żeglarzy nie najlepszą pogodą oraz deszczem. Drugi dzień, przy bardzo dobrych warunkach wietrznych, pozwolił już na przeprowadzenie pięciu wyścigów, natomiast w ostatni dzień (w niedzielę) ponownie wiatr dał o sobie znać i nieustannie zmieniał kierunek, co pozwoliło na przeprowadzenie tylko jednego wyścigu.

Mistrzem Polski w klasie Europa w konkurencji mężczyzn został Błażej Przygórzewski z AZS Poznań. Drugie miejsce zajął Jerzy Sztyk z LOK GARLAND Gliwice, natomiast trzecie miejsce Marek Kaczmarek z JKW Poznań. Mistrzynią Polski w klasie Europa w konkurencji kobiet została Katarzyna Pic z OS AZS Poznań. Drugie miejsce dla Ewy Pawlaczyk z JKW Poznań, trzecie dla Ewy Płaszczycy z JKW Poznań.
Mistrzem Polski w konkurencji Mężczyzn Juniorów został Marek Kaczmarek z JKW Poznań, a Mistrzynią Polski w konkurencji Kobiet Juniorek została Ewa Płaszczyca z JKW Poznań.

W klasie Ok’Dinghy Mistrzem Polski został Dawid Kania z ŻLKS Poznań. Srebrny medal zdobył Antoni Pawłowski z AZS Poznań, natomiast brązowy medal zdobył Tomasz Gaj z MOS II Warszawa. W klasyfikacji Juniorów Mistrzem Polski został również Dawid Kania przed Kacprem Jarockim z ŻLKS Kiekrz oraz Rafałem Kranciszewskim z KST Włókniarz Chełmża.

W klasie ISA 407 złoty medal zdobył Paweł Balmas z UKS PORT Toruń, srebrny Piotr Jędryczka – YK STAL Gdynia, natomiast brąz – Piotr Balmas z UKS PORT Toruń. W konkurencji Juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Wysocki (YK STAL Gdynia). Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Tomasz Ziemnicki, a trzecie miejsce zajął Piotr Krzysztoforski.

Organizatorem regat był Chojnicki Klub Żeglarski przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim oraz przy dofinansowaniu Powiatu Chojnickiego, Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Urzędu Miejskiego w Chojnicach.