• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Patryk z medalem Mistrzostw Polski

Olimpiada w Rio powoli się kończy, jednak młodsi żeglarze mają swoją olimpiadę, Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W tym roku była to już XXII edycja tych regat, które odbyły się w Pucku w dniach 18-21.08.2016 r. Zawodnicy rywalizowali w klasach Optimist oraz Laser 4,7. Optimiści ChKŻ Chojnice pokazali, że należą do ścisłej krajowej czołówki. Najlepszy w naszej ekipie był Patryk Kosmalski, który po zaciętej walce wywalczył brązowy medal w klasyfikacji chłopców. Bardzo niewiele zabrakło mu do „srebra”, tylko 3 pkt. Mistrzem Polski został Kamil Manowiecki z YKP Gdynia przed Rafałem Pogorzelskim z NAUTICUS YC Olsztyn.

Na bardzo dobrym 6. miejscu zakończył regaty Mateusz Grzempa. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach:
46 m. Kacper Żywiczka
52 m. Jan Krawczyk
59 m. Kikmunter Wojciech

W klasyfikacji dziewcząt w kl. Optimist Mistrzynią Polski została zawodniczka KS SPÓJNIA Warszawa przed Polą Dzik z YKP Gdynia i Zofią Burską z JKW Poznań. Zawodniczka ChKŻ Chojnice Laura Szulc zakończyła zmagania na 11 pozycji.

W klasie Laser 4,7 U16 Dziewcząt Oliwia Laskowska z ChKŻ Chojnice zajęła 17 miejsce.
Natomiast w klasie Laser 4,7 U18 Chłopców nasi zawodnicy zakończyli regaty na następujących miejscach:
9 m. Jakub Kopeć
12 m. Seweryn Łangowski
17 m. Oskar Sawicki
18 m. Jakub Domagała

foto by polsailing