• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Przygoda Irminy w Rio zakończona

Marzeniem każdego sportowca jest start na olimpiadzie i to marzenie spełniło się właśnie Irminie. Zawodniczka ChKŻ Chojnice wraz z Agnieszką Skrzypulec z SEJK Pogoń Szczecin dzielnie walczyły na wodach zatoki Marina da Gloria nie tylko z zawodniczkami ze światowej czołówki ale także z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi i przeciwnościami losu.

Od początku regat nasze dziewczyny plasowały się w środku stawki, a w 5. wyścigu zajęły nawet trzecią pozycję. Do końca nie były pewne czy uda im się zakwalifikować do najlepszej dziesiątki, a tym samym wystartować w wyścigu medalowym. Po decyzji Komisji Sędziowskiej w ostatnim wyścigu, która oddaliła protesty innych załóg, nasza załoga mogła odetchnąć z ulgą i przygotowywać się do wyścigu medalowego. Niestety strata punktowa do Austriaczek, które były na 9 miejscy, była zbyt duża. W wyścigu medalowym Irmina z Agnieszką zajęły bardzo dobre 5. miejsce i zakończyły Igrzyska na 10 pozycji na 20 startujących załóg kobiecych.

10 miejsce naszej załogi jest bardzo dobrym rezultatem i pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość, że Irmina i Agnieszka nie pokazały jeszcze wszystkiego co potrafią i spodziewać możemy się kolejnych sukcesów. Teraz naszą załogę czeka chwila odpoczynku a potem powrót do żeglowania na akwenach krajowych i zagranicznych.

Porównując 10. miejsce naszej załogi z pozostałymi miejscami polskich żeglarzy, należy uznać Igrzyska w Rio za bardzo udane. Poniżej miejsca Polaków w poszczególnych klasach:
RS:X Mężczyzn: Piotr Myszka – 4 m. (36 zawodników)
Laser Mężczyzn: Kacper Ziemiński – 18 m. (46 zawodników)
49er Mężczyzn: Łukasz Przybytek – 8 m. (20 zawodników)
RS:X Kobiet: Małgorzata Białecka – 14 m. (26 zawodników)

 

Foto: Profil Facebook POL 11

Tekst: Ł.D.