Z pierwszym dniem marca po raz kolejny kadra 49er TEAM wyruszyła na Majorkę kontynuując przygotowania do sezonu 2010 w składzie Karol Jączkowski (CHKŻ)/Marcin Mickiewicz, Łukasz Przybytek/Kamil Zwolak, Tomasz Januszewski/Krzysztof Mongird pod okiem trenera Pawła Kacprowskiego. W marcu przed nami pierwsze, „treningowe” starty 2-5.03.2010 Arenal Training Camp Regatta oraz 27.03-2.04.2010 Princessa Sofia Regatta. Dla mojej załogi będzie to okres czysto szkoleniowy oraz doskonała okazja aby zebrać doświadczenie, startując obok najlepszych załóg na świecie w tej klasie, która jest wyjątkowo wymagająca.

Wraz z Marcinem Mickiewiczem, którego w świecie żeglarskim nie trzeba nikomu przedstawiać, z każdym dniem ciężko pracujemy, co powoli daje się zauważać i podnosi nasze umiejętności w żeglowaniu na 49erze.
Każdy trening uczy nowych rzeczy, które z pewnością będą przydatne w przyszłym żeglowaniu. Przed nami szykuje się miesiąc pracy z pełnym zaangażowaniem i uśmiechem na ustach. Nasze zmagania oraz ich szczegółowe relacje i galeria zdjęć są dostępne na stronie www.49er.pl gdzie serdecznie zapraszam. Zaczynając przygodę z 49erem, otwiera się „nowy” etap żeglarskiej przygody. Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim, którzy kibicowali nam na 470-tce, głównie rodzicom, trenerom, działaczom CHKŻ, sparing partnerom z Teamu 470. Największe podziękowania kieruję do załoganta Artura Baranowskiego, z którym wielką przyjemnością było wspólne żeglowanie przez te kilka lat i czego życzę również młodszym kolegom/koleżankom z klubu zaczynających żeglowanie na łódkach dwuosobowych.

Pozdrawiam Karol Jączkowski
Nasze przygotowania na 49erze wspierają:
PZŻ, AZS-UWM OLSZTYN, CHKŻ CHOJNICE