W dniach 6-7 marca na Jeziorze Śniardwy rozegrano Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie ICE-Optimist.
Na starcie stanęło 29 ślizgów, w tym zawodnicy z zagranicy. W sobotę rozegrano 5 wyścigów przy wietrze 4-5 m/s, w niedzielę z powodu braku wiatru rywalizacji nie było.
Złoto i tytuł Mistrza Polski wywalczyła Zuzanna Rybicka z CHKŻ Chojnice, która wyprzedziła Kamila Cesarskiego z Bazy Mrągowo.

Brązowy medal zdobyła Tosia Marciniak. Wcześniejsze prognozy pogody wskazywały na to, iż w niedzielę nie będzie wiatru, zatem już przed rozpoczęciem regat każdy zdawał sobie sprawę, iż sobotnie wyścigi mogą być decydujące. Rywalizacja była bardzo wyrównana i każdy kolejny wyścig mógł wyłonić nowego lidera. Zuzia wygrała dwa pierwsze biegi, ale nawet to nie dało jej bezpiecznej przewagi nad rywalami. Ostatecznie swój sukces przypieczętowała dopiero w  ostatnim, piątym wyścigu.

Za tydzień czekają nas kolejne emocje, gdyż w Polsce będą rozgrywane Mistrzostwa Świata i Europy Ice-Optimist.