„Mistrzostwa Świata skończyły się 2 dni temu, a mnie w dalszym ciągu nie mogą opuścić emocje, które towarzyszyły mi przez ostatni tydzień. Z Melbourne wyjechałam nie tylko ze swoim dotychczasowym najlepszym wynikiem w kategorii seniorskiej – przede wszystkim opuściłam Australię z przekonaniem, że każdy wyścig popłynęłam najlepiej jak potrafiłam, co ostatecznie zakończyło się najrówniejszym ściganiem się w mojej karierze.

Wróciłam bez medalu, ale sam fakt znajdowania się w sytuacji, gdzie walczę o pierwszą trójkę w ostatnim dniu regat sprawił, że już schodząc na wodę i mogąc doświadczać tego stresu – czułam się wygraną. Tym razem przeciwniczki okazały się zaledwie nieco lepsze.

Naprawdę nie przesadzę mówiąc, że w ciągu ostatniego pół roku w moim życiu i przygotowaniu sportowym zmieniło się wszystko. I niesamowicie się cieszę, że warto było przejść przez ten okres, żeby być tu gdzie jestem teraz. Daria Abramowicz, Anna Weinzieher, Mirek Laskowski dziękuję Wam za wszystko co było do tej pory. Nie mogę się doczekać tego, co jeszcze przed nami.

Ogromne podziękowania w stronę Polski Związek Żeglarski, Polska Fundacja Narodowa, Team100 oraz najlepszemu miastu, w którym miałam szczęście się urodzić Chojnice!”

 

Wyniki regat na http://sailingresults.net/sa/results/overall.aspx?ID=80330.4

Foto: mat. organizatora