Miniony weekend okazał się niezwykle udany dla zawodników Chojnickiego Klubu Żeglarskiego startujących w klasie Optimist. Brali oni udział w regatach o „Puchar YKP” w Gdyni (18-20.05.2012 r.). Była to zarazem III Eliminacja do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz I Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Złoty medal zajął zawodnik ChKŻ Chojnice Marcin Urbański, który udowodnił, że w tym sezonie jest w niezwykle wysokiej formie i może powalczyć z czołówką światową. Drugie miejsce zajął Maciej Abramowicz z MOS SSW Iława, natomiast najniższe miejsce na podium przypadło w udziale Simonasowi Jersovasowi z BANGPUTYS.

Bardzo dobre miejsce zajął również Bartosz Wałczyk, który zakończył regaty na 9 miejscu. Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: 18 m. Kacper Mazurek, 20 m. Damian Kosmalski, 30 m. Natalia Kazykalewicz, 31 m. Szymon Bartkowski, 36 m. Karolina Knapik, 41 m. Sebastian Mazurek, 53 m. Jakub Pilarczyk, 66 m. Mateusz Ciechacki, 68 m. Michał Pilarczyk, 72 m. Jakub Lipiński, 80 m. Jakub Domagała, 81 m. Hanna Romanowska. Ogółem w regatach startowało 145 zawodników.

Po trzech eliminacjach spore szanse na udział w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy mają Marcin Urbański, Damian Kosmalski, Bartosz Wałczyk. Natomiast po pierwszej eliminacji na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży na dzień dzisiejszy kwalifikują się Marcin Urbański, Bartosz Wałczyk, Damian Kosmalski, Kacper Mazurek.