• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Wietrzny Chojnicki Złoty Konik Morski

W miniony weekend zakończyły się regaty „Chojnicki Złoty Konik Morski”. Był to trudny sprawdzian dla najmłodszych żeglarzy, którzy rywalizowali przy silnym wietrze. Na starcie stanęli zawodnicy w klasach Optimist Gr. A i B.

Najliczniejszą grupą byli Optimiściarze z Gr. B – 34 zawodników. Bezkonkurencyjny był zawodnik ChKŻ Chojnice Jeremi Szczukowski, który na 7 wyścigów wygrał aż 4. Drugie miejsce zajęła Dominika Ołowiak z YKP Gdynia, natomiast trzecie miejsce zajął zawodnik KS SPÓJNIA Warszawa Jakub Tomczyński. W klasyfikacji dziewcząt wygrała Dominika Ołowiak z YKP Gdynia przed swoją siostrą, także zawodni9czką YKP Gdynia, Antoniną Ołowiak oraz Marią Retecką z SKŻ Sopot.

Pozostali nasi zawodnicy, w klasyfikacji open, zajęli następujące miejsca:
5 m. Maciej Ilnicki
11 m. Wiktor Pawłowski
14 m. Tymon Wiatrowski
19 m. Maksymilian Kabat
20 m. Krzysztof Szczodrowski
21 m. Arkadiusz Beski
32 m. Adam Chamier Ciemiński
33 m. January Szczukowski
34 m. Igor Pawłowski

W rywalizacji w klasie Optimist Gr. A (8 zawodników) zwyciężył zawodnik Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Kacper Żywiczka. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy ze Szwajcarii, reprezentujący barwy YKP Gdynia, Leo Thommen oraz Maxime Thommen. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Barbara Mindak z LKS Charzykowy przed Laurą Szulc z ChKŻ Chojnice.

Pozostali nasi zawodnicy, w klasyfikacji open, zajęli następujące miejsca:
5 m. Laura Szulc
6 m. Jan Krawczyk
7 m. Wojciech Kikmunter

Organizatorem regat był Chojnicki Klub Żeglarski przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Powiatu Chojnickiego oraz Urzędu Gminy w Chojnicach.