Regaty odbyły się przy Sopockim molo w dniach 26 do 30 lipca. W imprezie brało udział 40 najlepszych żeglarzy w kraju rywalizujący w kategorii Optimist, którzy zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej 4. edycji Energa Sailing Cup w sezonie 2016. Sopocki finał tej imprezy poprzedziły regaty eliminacyjne w Pucku, Gdyni, Dziwnowie, Giżycku i Charzykowach, w których startowała ponad 100-osobowa grupa najlepszych zawodników klasy Optimist w Polsce.

W sobotę poznaliśmy zwycięzców zarówno regat finałowych, jak i całego cyklu. W imprezie finałowej Nasi zawodnicy zajęli bardzo wysokie miejsca: Patryk Kosmalski był 4, Mateusz Grzempa 5, a Laura Szulc 31.

Zwyciężył Filip Miłoszewski z UKS Barnim Goleniów, przed Igorem Kuczysem z MKŻ ARKA Gdynia i Jakubem Gołębiowskim z SSW MOS Iława

Stawką całego cyklu były stypendia na zakup sprzętu sportowego dla grupy 15 żeglarzy. Czterech najlepszych, zmieniających klasę Optimist na wyższą, otrzymało na wsparcie stypendium o wartości 15 tys. złotych. Wszyscy zaś zostaną włączeni do ekipy Energa Sailing Junior Team i przez trzy kolejne lata otrzymywać będą stypendia sportowe ufundowane przez Grupę Energa.
Ostatecznie miejsca całego cyklu w tym dwóch Naszych stypendystów Patryk i Mateusz:
1. Filip Miłoszewski
2. Patryk Kosmalski
3. Igor Kuczys
4. Jakub Gołębiowski
5. Sławomir Kapałka
6. Mateusz Grzempa
18. Laura Szulc

Dobre występy są pozytywną prognozą przed nadchodzącą Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, gdzie zawodnicy Chojnickiego Klubu celują w wysokie miejsca z nadzieją na medale!

K. Jączkowski
foto: profil Fb Optimist ChKŻ Chojnice