Sporą frekwencją cieszyła się III – ostatnia – Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Optimist. Z racji, że druga eliminacja nie została zaliczona, do Charzykowa przyjechała cała krajowa czołówka najlepszych zawodników rywalizujących w klasie Optimist Gr. A, łącznie 110 uczestników. Była to ostatnia szansa na zakwalifikowanie się do Finałów OOM, a warunki wietrzne pozwoliły na wyrównaną rywalizację. Rozegrano 8 z 9 zaplanowanych wyścigów. Pierwszego dnia regat zawodnicy musieli zmagać się z bardzo silnym wiatrem, gdzie nie obyło się bez wywrotek, ale ostatecznie rozegrano 4 wyścigi. Drugiego dnia wiatr był już nieco mniejszy, co również pozwoliło na przeprowadzenie 4 wyścigów. Ostatniego dnia z kolei warunki wietrzne były na tyle słabe, że zawodnicy czekali na brzegu na poprawę warunków, ostatecznie komisja sędziowska zadecydowała o odroczeniu ostatniego wyścigu.

W tak wietrznych warunkach i przy zaciętej rywalizacji, najlepiej w klasyfikacji chłopców poradził sobie Jakub Gołębiowski z MOS SSW Iława, który wygrał zdecydowanie, pozostawiając w tyle swoich rywali. Drugie miejsce zajął Filip Szmit z MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko, natomiast na trzecim miejscu uplasował się zawodnik z YKP Gdynia Wiktor Kamiński.

Pozostali miejscowi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
4 m. Patryk Kosmalski
6 m. Mateusz Grzempa
30 m. Kacper Żywiczka
38 m. Maciej Graczykowski
63 m. Piotr Kowalski

W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyła Gabriela Kulka z KS SPÓJNIA Warszawa. Drugie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Gabriela Czapska, natomiast trzecie miejsce zajęła Zofia Korsak z MKS DWÓJKA Warszawa.

Nasza zawodniczka Laura Szulc zajęła 10 miejsce.

Wśród wszystkich uczestników wyłoniona została także klasyfikacja klubowa. Najlepsi byli zawodnicy z YKP Gdynia, przed ChKŻ Chojnice i KS SPÓJNIA Warszawa.

Regaty zorganizował Chojnicki Klub Żeglarski przy dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach i Powiatu Chojnickiego.