• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Sztormowa Gdynia

W dniach 07-12.07.2015 r. zawodnicy Grupy B Chojnickiego Klubu Żeglarskiego uczestniczyli w zgrupowaniu oraz w regatach Puchar Trenerów (startowało blisko 200 zawodników). Dla wszystkich zawodników był to debiut jeżeli chodzi o żeglowanie po morzu a właściwie Zatoce Gdańskiej.

Żeglowanie rozpoczęliśmy od słabego wiatru i małej fali, także na początek Neptun był dla nas łaskawy, lecz potem był już tylko silny wiatr. Były wywrotki, płacz i co tu dużo ukrywac „strach” nie tylko zawodników ale rodziców również. W czwartek udało się dopłynąć tylko do główek portu, bardzo silny szkwalisty wiatr, nasilający się z każdą chwilą nie pozwolił na przeprowadzenie treningu. Pierwszego dnia regat (piątek) organizatorzy nie zdecydowali się na przeprowadzenie wyścigów siła wiatru w szkwałach przekraczała 30 węzłów. Wykorzystaliśmy ten czas na zwiedzanie Daru Pomorza, ORP Błyskawica oraz Muzeum Marynarki Wojennej, oglądaliśmy również jak wygląda sztorm na pełnym morzu (Władysławowo oraz Sopot). W sobotę gotowość startowa już od 9.00 – jest decyzja komisji regatowej schodzimy na wodę. Wiatr nadal silny (20 węzłów w szkwałach) do tego metrowa fala. Nie wszyscy zawodnicy radzili sobie w tych warunkach, szczególnie najmłodsi mieli spore problemy z zalewającą łódź wodą oraz silnymi uderzeniami wiatru, ci którzy dotrwali do końca spędzili na wodzie bliski sześc godzin, po dopłynięciu do slipu nie mogli o własnych siłach wyciągnąć swojej łodzi. Ostatniego dnia regat wiatr wreszcie ucichł, pozwoliło to na rozegranie dwóch wyścigów, nasi w tych warunkach żeglowali dobrze zajmując w swoich grupach miejsca w pierwszej dziesiątce. Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca w grupie złotej – Kikmunter Wojciech 37 miejsce, w grupie srebrnej Krawczyk Jan 14 miejsce, Gmys Wiktor 53 miejsce, Szczukowski Jeremi 61 miejsce oraz w grupie brązowej, Maciej Ilnicki 5 miejsce, Kabat Maksymilian 16 miejsce, Szczodrowski Krzysztof 27 miejsce (falstart w ostatnim wyscigu, w którym dopłynął dziesiąty), „Gucio” Pawłowski Wiktor 39 miejsce, Urbaniak Michał 44 miejsce, Beski Arkadiusz 55 miejsce, Wiatrowski Tymon 59 miejsce.

 

trener Dariusz Kosecki

Sprostowanie wyników

Organizator Volvo Gdynia Sailing Days – Puchar Trenerów w klasie Optimist, chciałby jeszcze raz serdecznie przeprosić przede wszystkim zawodników za powstałe błędy podczas ceremonii wręczeń. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Jest nam niezmiernie przykro za omyłki powstałe podczas ceremonii zakończenia regat o Puchar Trenerów w klasie Optimist, w wyniku których niewłaściwe wręczono nagrody najlepszym zawodnikom w kategorii do 9 lat. 

Poprawne wyniki w tej konkurencji przedstawiają się następująco:
Chłopcy do 9 lat:
1 m. – Jakub Kluk, MBSW/UKŻR „Niegocin” Giżycko
2 m. – Patryk Chełkowski, MBSW/UKŻR „Niegocin” Giżycko
3 m. – Jeremi Szczukowski, CHKŻ Chojnic

Organizator Volvo Gdynia Sailing Days